Copyright by K.K. Sobek 2016
Zakończenie klas trzecich 2015/2016

Jak co roku, gdy na zewnątrz zaczynają kwitnąć kasztany, w szkole zbliża się czas pożegnania - zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich.
Dla naszych trzecioklasistów 29 kwietnia był ostatnim dniem zajęć szkolnych - po trzech latach nauki w „Piętnastce” nadszedł moment odebrania świadectw ukończenia szkoły. Na tę uroczystość przybyli abiturienci, nauczyciele, przedstawiciele klas pierwszych i drugich, oraz rodzice. W auli szkoły trzeba było dostawić krzesełka, by wszystkich pomieścić.
Galę poprowadzili Nadia Biezrukowa z klasy 2B oraz Jan Wojciechowski z klasy 2C. Oprawę muzyczną zapewniły solistki Adrianna Michalak-Gajda z klasy 2a, Magdalena Węglewska z klasy 3a oraz przedstawicielka Gimnazjum nr 11 Anna Bródka.
Nie zabrakło też chwili z poezją w wykonaniu Agaty Stolarskiej (2a), Zuzanny Kudelskiej (2b) i Aleksandry Hanysz (2c).
Po przywitaniu zebranych gości, wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor Grażyna Lach, która przekazała absolwentom oraz ich rodzicom gratulacje i życzenia. Naszych uczniów pożegnali również: przewodniczący Rady Rodziców pan Piotr Gruszka, ustępujący przewodniczący Samorządu Szkolnego Bartosz Torbiarczyk oraz nowa przewodnicząca Anna Sobka.
Kolejnym doniosłym momentem było uhonorowanie przez panią dyrektor najlepszych absolwentów świadectwami z wyróżnieniem, otrzymały je Marta Fintzel oraz Klaudia Kaźmierowska z klasy 3D. Podczas tego wyjątkowego dnia nie mogło zabraknąć również podziękowań dla rodziców, którzy w szczególny sposób angażowali się w pracę na rzecz szkoły.
Następnie świadectwa ukończenia szkoły wręczyły absolwentom wychowawczynie: prof. Danuta Kosztyła, prof. Julita Kotecka i prof. Katarzyna Kiszka. Na scenie padło wiele wzruszających słów, były wspomnienia i mnóstwo pozytywnych emocji. Uczniowie otrzymali prócz świadectw i kwiatów również długopisy z czarnym wkładem na szczęście oraz życzenia powodzenia na zbliżającej się maturze.
Na zakończenie oficjalnej części pani dyrektor Grażyna Lach wręczyła zasłużonym uczniom nagrody książkowe.
Chwilę później, w nieco luźniejszej konwencji zaprezentowano scenkę teatralną z udziałem Bartosza Franaszka z klasy 2c w roli rektora uczelni i Jacka Łowigusa z klasy 2b, jako dziekana, oraz … dwojga profesorów, pani Sylwii Skireckiej oraz pana Krzysztofa Skiby w dość nietypowej roli kandydatów na studia. Zebrana publiczność była zaskoczona tą niezwykłą zamianą ról i grą aktorską wykonawców.
Na koniec, po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek, symbol końca, ale i początku nowego etapu w życiu trzecioklasistów.