Mistrzostwa Piłki Siatkowej XV LO

W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski XV LO zaplanował I Mistrzostwa Piłki Siatkowej. Odbyły się one w marcu 2015 r. Harmonogram rozgrywek przygotowały: prof. Beata Szymańska i Ania Sobka z IC. Samorząd opracował regulamin i zasady rozgrywek. Każda klasa musiała wystawić jedną drużynę. Mecze odbywały się w trzech grupach: klas pierwszych, klas drugich i klas trzecich. We wtorki i w czwartki - od godz. 16:00 do 18:00 – walczyły klasy pierwsze i drugie. Natomiast klasy trzecie rozgrywały swoje mecze w ramach lekcji. Wszystkie mecze eliminacji były niezwykle zacięte. Do półfinałów zakwalifikowały się drużyny z IC, IIC, IIIA i IIIC. W półfinałach IIC zmierzyła się z IIIA. Po niezwykle wyrównanej walce wygrała IIIA wynikiem 2:1. Natomiast mecz IC z IIIC nie odbył się, ponieważ zawodnicy IIIC nie przyszli i tym samym oddali go walkowerem.
                                      Finały Mistrzostw Piłki Siatkowej XV LO!
W piątek – 27 marca 2015 r. o godz. 17:00 miał się rozegrać mecz między klasą IIIC i IIC o trzecie miejsce. Drużyna IIC przybyła w komplecie. Cieszyli się, że będą mogli grać. Przybyli również kibice z tej klasy. Niestety drużyna klasy IIIC ponownie zawiodła. Zawiodła swoich przeciwników i zlekceważyła ich, a tym samym oddała mecz walkowerem. Drużyna IIC nie kryła smutku i rozczarowania.
Tym samym IIC zdobyła brązowy medal, który wręczyła Pani dyrektor Grażyna Lach. Dyplom dla zespołu odebrała Ela, kapitan drużyny IIC. Serdecznie Wam wszystkim gratulujemy!!! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pokażecie wszystkim swoją klasę i udowodnicie, że wygrywać i przegrywać można z honorem.
Najważniejszy mecz naszych Mistrzostw odbył się również w piątek 27 marca 2015 r. o godz.18:00. Walkę o tytuł mistrzowski i złoty medal rozegrały drużyny klas: IC i IIIA. Sędziowali: Pani Beata Szymańska i pan Zbigniew Lubczyński. Przybyli również kibice. Mecz z zainteresowaniem obserwowali goście, którzy odwiedzili nasze XV LO podczas drzwi otwartych. Oba zespoły przed meczem twierdziły, że zdobędą złoto. Nastroje więc były bojowe. Pierwszy punkt zdobyła IIIA. Gra zawodników była bardzo wyrównana i niezwykle zacięta. Wygrała drużyna klasy IC wynikiem 2:1 (25:21, 15:25, 16:14).
Pierwsze miejsce i złoty medal I Mistrzostw Piłki Siatkowej zdobyła drużyna a klasy IC: Ania Sobka - kapitan, Adrianna Błaszczak, Bartosz Franaszek, Wiktoria Łeszyk, Agata Szklarz, Wiktor Smolarz, Jan Wojciechowski, Kacper Woźniak. Gratulujemy!
Gratulujemy drużynie z IIIA srebrnego medalu. Graliście wspaniale.
                                                                                                 Samorząd Uczniowski XV LO
Mistrzostwa - marzec 2015 Mistrzostwa - marzec 2015 Mistrzostwa - marzec 2015
Mistrzostwa - marzec 2015 Mistrzostwa - marzec 2015 Mistrzostwa - marzec 2015 Mistrzostwa - marzec 2015
Mistrzostwa - marzec 2015 Mistrzostwa - marzec 2015