Święto Edukacji Narodowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15
XV Liceum Ogólnokształcące
im. prof. Wiktora Degi
w Poznaniu
Copyright by Katarzyna Sobek 2007 - 2011

W Dniu Edukacji Narodowej  2011 roku społeczność naszej szkoły oraz liczni goście zebrali się w niedawno oddanej do użytku nowej auli, aby  jak co roku uczestniczyć w uroczystości "Koziołki - Matołki". Galę przygotowywała klasa II a.
Prowadzący uroczystość Agnieszka Dąbrowska i Wojciech Wieczorkiewicz, powitali zgromadzonych i oddali głos Przewodniczącemu Samorządu Szkolnego Maciejowi Skrzypczakowi, który złożył wszystkim nauczycielom życzenia za cierpliwość, wyrozumiałość oraz  trud włożony w kształcenie i wychowanie.
Po wystąpieniu Przewodniczącego Samorządu konferansjerzy zaprosili zebranych do wspólnego obejrzenia zabawnej scenki, ukazującej to, co dla
Wszyscy jednak czekali na główną część uroczystości - przyznanie Koziołków dla Nauczycieli i Matołków dla Uczniów.
W pierwszej części dowiedzieliśmy się, którzy z nauczycieli okazali się laureatami "Flipa i Flapa", "Głowy w chmurach", "Złotego serca", ,,Matki chrzestnej", ,,Szwajcarskiego zegarka", ,,Debiutu roku", "Super Koziołka", czy "Wszystkiego na tip top".
Po nominacjach Marta Mikołajczyk wykonała utwór "Sweet Dreams", w trakcie którego nauczycieli obdarowano kwiatami.
Druga część, czyli przyznanie Matołków, dotyczyła wyróżniających się uczniów. Wszyscy oczekiwali na laureatów kategorii "Mam stajla", "Mount Everest", "Miss i Mister", ,,Metamorfoza roku", ,,Podróże w czasie" i "Słoneczny patrol".
Na koniec uroczystości Pani Dyrektor Grażyna Lach podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie całej uroczystości.
Z pewnością miło będziemy wracać pamięcią do tego dnia.
klasa II a
uczniów zawsze pozostanie tajemnicą, czyli kulisy Rady Pedagogicznej. Bohaterami byli oczywiście nauczyciele z "piętnastki", którzy nie tylko z wielkim rozbawieniem obejrzeli swoich sobowtórów, ale również mieli doskonałą okazję, by dowiedzieć się jak są postrzegani przez uczniów. Po salwach śmiechu, nagrodzeni oklaskami aktorzy zeszli ze sceny.
Następnie wystąpiła Asia Blachnierek, która zaprezentowała  swój nowy taniec przy akompaniamencie fortepianowym Marysi Maciejewskiej.
Nagrodzeni nauczyciele...
i nagrodzeni uczniowie
więcej zdjęć...