Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 15

X Poznański Międzyszkolny
Przegląd Obcojęzycznej
Kolędy i Piosenki Świątecznej

Dnia 19 stycznia odbył się X Poznański Międzyszkolny Przegląd Obcojęzycznej Kolędy i Piosenki Świątecznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki zeszłorocznej wygranej naszej uczennicy Nicole Kuleszy nasza szkoła miała zaszczyt być gospodarzem tego wydarzenia w bieżącym roku.
Do konkursu zgłoszono ponad 40 obcojęzycznych piosenek o tematyce świąteczno-zimowej z 17 szkół średnich.
Większość wykonawców zaprezentowała utwory w języku angielskim, choć pojawiły się również wykonania w języku niemieckim, francuskim i hiszpańskim.
W pracach Jury wzięli udział dyrygenci chóralni (dr Tomasz Dzięcioł, mgr Michał Łaszewicz, mgr Paweł Łuczak) oraz filologowie języków obcych ( dr Maciej Łyk, dr Jacek Rysiewicz).
Publiczność zgromadzona w auli niemal jednogłośnie przyznała nagrodę dla grupy "Nazwa zespołu" z XII LO, za niecodzienną, pełną humoru interpretację piosenki "Let It Snow".
Natomiast Jury po długich i burzliwych naradach Grand Prix konkursu przyznało Jessice Musielskiej z X LO w Poznaniu za profesjonalne wykonanie "Rockin' Around The Christmas Tree". Zdobywczyni pucharu prócz dyplomu, pucharu i nagród zapewniła swojej szkole przywilej organizacji kolejnej edycji konkursu.
Gratulujemy!