Drzwi otwarte w Hospicjum Palium w Poznaniu

13 października -w Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów wolontariusze Gimnazjum nr 11 uczestniczyli w Drzwiach Otwartych Hospicjum Palium w Poznaniu. Liczna grupa naszych uczniów: Marta Sakowska, Hania Padniewska, Olga  Skolasińska,  Magda Zieniuk,  Jagoda Kamińska, Monika Kulikowska,  Emilia Łuczak, Michał Adamski, Mateusz Schulz i Wojtek Suchan bardzo pięknie i z ogromną wrażliwością pomagała podopiecznym hospicjum i zgromadzonym gościom w tym wyjątkowym dniu. Podczas uroczystości odbył się niezwykły koncert Marzeny Kurpisz i Moniki Matuszewskiej oraz miał miejsce wernisaż Rozalii Nowak  „Anioły”.
Nasze wolontariuszki:  Marta, Magda i Jagoda upiekły pyszne ciasteczka i z innymi wolontariuszami prowadziły bufet  ze słodkościami. Olga, Magda i Hania przygotowywały  prozdrowotne soki warzywno-owocowe dla pacjentów i gości.
Pobyt w hospicjum uzmysłowił nam, iż każdy z nas może pomagać w różnorakiej formie, każdy może dać chorym odrobinę ciepła i miłości. To ważne, aby dać chorym i potrzebującym wsparcia poczucie bezpieczeństwa i opieki do ostatnich chwil życia.
Wojtek, Mateusz i Michał  zajmowali się organizacją uroczystości.

Joanna Bobrzyk-Koordynator Szkolnego Koła Wolontariuszy

Wiecej na https://hospicjum-palium.pl/drzwi-otwarte-4/

Skip to content