"A TO MIEJ NA PILNEJ PIECZY, ABYŚ CZYTAŁ, KIEDY TYLKO MOŻESZ"

Mikołaj Rej
Biblioteka

 BIBLIOTEKA SZKOLNA

 MULTIMEDIALNE  CENTRUM INFORMACYJNO – DYDAKTYCZNE

W XV Liceum Ogólnokształcącym działa nowoczesna biblioteka z czytelniami na 24 miejsca i dwoma centrami multimedialnymi dla uczniów na 8 stanowisk. Spragnieni spokoju, powtórzą materiał przed sprawdzianem lub odrobią pracę domową. Poszukujący wiedzy odnajdą odpowiedź na dręczące ich pytania korzystając z bogatego księgozbioru podręcznego, a zwolennicy najnowszych faktów wybiorą dzienniki, czasopisma czy bestsellery ostatnich miesięcy. Obok lektur, literackiej klasyki i cennych publikacji naukowych biblioteczne zbiory zawierają także dużą kolekcją filmów fabularnych i adaptacji filmowych lektur szkolnych. Są to materiały bardzo przydatne podczas lekcji języków, biologii, historii, wiedzy o kulturze i nie tylko. Zasoby biblioteki powiększane są z roku na rok. Wciąż przybywa nowych pomocy naukowych, ciekawej beletrystyki i publikacji, które po prostu warto przeczytać.

W ciągu roku szkolnego biblioteka organizuje szereg imprez lub współuczestniczy w ich tworzeniu, a zgodnie z kalendarzem roku szkolnego powstają tu okolicznościowe wystawy i gazetki.

BIBLIOTEKA CZYNNA

Pon. 7.45 – 15.30
Wt. 7.45 – 15.00
Śr. 7.45 – 15.30
Czw. 7.45 – 15.00
Pt. 7.45 – 13.45

Katalog biblioteki szkolnej

CZYTANIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA, JAKĄ LUDZKOŚĆ SOBIE WYMYŚLIŁA.
W. Szymborska

Zobacz i przekonaj się dlaczego warto dużo czytać…?

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
KSIĄŻKA ZA „ZŁOTÓWKĘ”

Raz w roku organizujemy kiermasz używanych książek, które wyłożone zostają w bibliotece i można nabyć je już za symboliczną złotówkę.
Pieniądze zebrane ze sprzedaży są przeznaczane na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej.

BOOKCROSSING

Akcja „UWOLNIJ KSIĄŻKĘ” trwa w naszej bibliotece przez cały rok.
Jeśli ktoś ma na  swojej półce w domu książki, do których już nie zagląda, to może ktoś inny chętnie je przeczyta. Można je przynieść  i zostawić na szkolnej półce bookcrossingowej.
Każdy może wziąć taką książkę , przeczytać, zaproponować następnej osobie lub odłożyć  z powrotem. Najważniejsze jest to, aby książki  krążyły z rąk do rąk i były czytane . Zapraszamy i życzymy miłej lektury.
WYBIERZ ! PRZECZYTAJ ! ODDAJ LUB  PRZYNIEŚ INNĄ!

Profesor WIKTOR DEGA
W bibliotece można obejrzeć wystawę przybliżającą postać wybitnego chirurga, patrona naszego liceum.
Zapraszamy.


 

Skip to content