Warning: session_start(): open(/tmp/sess_b443f1a86b7ebce5246c92295aba73d1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /wp-content/plugins/wp-social-feed/social-feed-by-arrowplugins.php on line 29

Warning: session_start(): open(/tmp/sess_b443f1a86b7ebce5246c92295aba73d1, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /wp-content/plugins/wp-social-feed/social-feed-by-arrowplugins.php on line 29

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /tmp) in /wp-content/plugins/wp-social-feed/social-feed-by-arrowplugins.php on line 29
Biwak klasy IDg | XV Liceum Ogólnokształcące

Biwak klasy IDg

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, tradycje XV liceum ogólnokształcącego stanęły pod znakiem zapytania. Choć słynne „Koziołki” udało się zaplanować tak by umożliwić udział wszystkim uczniom, pierwszoklasistów dołączyło jednak zbyt wielu by zorganizować dla nich, coroczny do tej pory, wyjazd integracyjny.
Nie stanęło to jednak na przeszkodzie uczniom klasy 1D po gimnazjum oraz ich rodzicom i opiekunom w zorganizowaniu własnej wycieczki. W wyniku międzypokoleniowej współpracy, klasa udała się do Puszczy Zielonki gdzie na łonie natury spędzała czas na wspólnej zabawie. Na miejscu na uczniów czekały atrakcje takie jak podchody na terenie parku, ognisko, jazda konno i przejazd bryczką oraz rozmaite gry i zabawy integracyjne.
Pierwszego dnia, w piątek, klasa udała się na lekcje, by dopiero po nich wsiąść w autobus i wraz z opiekunami udać się do ośrodka. Po zakwaterowaniu nadszedł czas na podchody. Podczas gdy jedna grupa pozostawiała za sobą wyzwania i zagadki, druga podążała ich tropem by w końcu zasiąść wspólnie przy ognisku z jedzeniem i muzyką. Po powrocie do ośrodka, uczniowie korzystając z czasu wolnego bawili się jeszcze przez jakiś czas, do czasu ogłoszenia ciszy nocnej.
O poranku, po śniadaniu, klasa spotkała się na świeżym powietrzu na gry i zabawy integracyjne. Choć wiele z nich stanowiło nie lada wyzwanie zarówno umysłowe jak i społeczne, wszyscy świetnie się bawili i z otwartością oraz zaangażowaniem podchodzili do kolejnych zadań. Po obiedzie uczniowie udali się na teren pobliskiej stadniny gdzie ich koleżanka z klasy opowiedziała ze szczegółami na temat natury oraz pielęgnacji koni. Uczniowie mieli okazję wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce a także dosiąść koni oraz udać się na przejażdżkę bryczką.
Po tych wszystkich atrakcjach nadszedł niestety czas powrotu, aczkolwiek w drodze do domu można było usłyszeć już pierwsze plany kolejnego wyjazdu. To wszystko nie udałoby się jednak bez współpracy uczniów i ich bliskich. Wszystkim organizatorom należą się ogromne podziękowania – oby więcej takiej inicjatyw!

P.G.

Skip to content