Co by się nie działo, teatr musi trwać

Myślę, że powinniśmy być zdystansowani do wszystkiego. Nie wiemy, co może się zdarzyć, nie mamy na nic wpływu, więc po co mamy się zamartwiać, skoro i tak niczego nie zmienimy? Przyszłość zależy głównie od losu i nie wiemy, kiedy faktycznie pójdzie coś po naszej myśli. Negatywne opinie na nasz temat nie powinny nas w ogóle interesować. Nie pozwólmy na pogorszenie jakości naszej roli lub nawet całego spektaklu. Jeśli popełnimy jakiś błąd, starajmy się wyciągnąć wnioski i nie robić podobnie następnym razem. Postarajmy się o odegranie jak najlepszego spektaklu. Dajmy z siebie wszystko i róbmy to, co uważamy za słuszne. W każdej chwili widowisko może dobiec końca, więc nie zastanawiajmy się nad czynem, czy warto coś zrobić, czy też nie. Uczymy się na własnych błędach i doświadczeniach. Czerpmy radość z naszej roli, ciesząc przy tym innych widzów.

Aleksandra Florkowska 1C


Jeśli życie to tylko spektakl, a my jesteśmy aktorami grającymi swoją rolę, nasuwa się pytanie – jak to życie traktować? Czy mamy próbować wnosić coś od siebie, starać się kierować własnym losem? A może lepiej nie wysilać się zbytnio, skoro scenariusz został już napisany?
Moim zdaniem nie powinniśmy się poddawać, nie należy zwracać uwagi na przeciwności losu i trzeba brnąć dalej w swoich działaniach. Może scenariusz nie został jeszcze do końca napisany albo można go zmienić? Kto wie, czy w tym spektaklu nie ma przypadkiem miejsca na improwizację aktorów?
Uważam, że nie można przyjmować postawy polegającej na zdaniu: ,,Pożyjemy, zobaczymy”. Trzeba brać życie w swoje ręce i chociażby próbować w jakiś sposób wpłynąć na swój los.

Daria Stoińska 1C


Moim zdaniem, gdyby ktoś kierował naszym życiem, powinniśmy czerpać z niego tylko przyjemności. Nie martwić się przyszłością i odsunąć wszystkie troski czy zmartwienia na bok. Nie przejmować się tym, czy ktoś manipuluje naszym losem. Uznać za istotne własne wartości i czyny. Wówczas nie zauważymy czyjejś ingerencji w nasze decyzje. W końcu to od nas samych, a przede wszystkim od podejścia z dystansem do różnych spraw, większość zależy.

Julia Borysowska 1C

Skip to content