Druga Noc Anglistów na Wydziale Anglistyki UAM za nami!

W piątkowy wieczór 25 listopada br. grupa uczniów XV LO wraz z nauczycielami języka angielskiego wzięła udział w warsztatach i wykładzie. Było to dla nas szczególnie ekscytujące ze względu na to, że w pierwszej edycji w roku ubiegłym mogliśmy uczestniczyć tylko online.
Pierwsze wydarzenie „Copywriting i transkreacja: Warsztaty z tłumaczenia tekstów reklamowych” poprowadzili dla nas dr Katarzyna Remiszewska i dr Paweł Korpal. Po wprowadzeniu do tematu oraz wyjaśnieniu kluczowych zagadnień, prowadzący zaproponowali ćwiczenia na utworzenie haseł reklamowych dla różnych produktów w języku polskim, a następnie kreatywne przetłumaczenie ich na język angielski. Nasi uczniowie niezwykle aktywnie zaangażowali się w to zadanie. Były emocje i olbrzymia satysfakcja z utworzenia chwytliwych sloganów.
Po warsztatach udaliśmy się do auli na wykład prof. dr hab. Radosława Dylewskiego i dr Michała Remiszewskiego p.t. „O czym milczą podręczniki do wymowy, gramatyki? O strukturach zwykłych, fajnych, choć skrywanych, jakby tajnych”. Obaj panowie w ciekawy i zabawny sposób zdołali przedstawić nam zawiłości współczesnej wymowy i gramatyki tego tak dynamicznie zmieniającego się języka. Przykłady ilustrowane fragmentami wypowiedzi znanych osób lub scenami z popularnych seriali były szczególnie żywiołowo przyjmowane przez zgromadzonych na sali.
Z wielką chęcią w przyszłym roku ponownie wybierzemy się na kolejną edycję tego wydarzenia.

http://wa.amu.edu.pl/wa/node/13188
https://www.facebook.com/wydzialanglistykiuam

Skip to content