Dzień Patrona 2019

Obchody Dnia Patrona w naszym Liceum wpisały się na stałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń szkolnych. Z tej okazji przedstawiciele uczniów klas pierwszych wzięli udział w konkursie poświęconym życiu i działalności Wiktora Degi. Tytuł mistrza wiedzy o patronie zdobyła Zofia Bączkowska z klasy 1E_P, drugie miejsce zajęli: Kamil Dębiec, kl 1C_G, Maurycy Bartkowiak, kl 1C_G, Mateusz Durski, kl 1D_P, trzecie miejsce: Gabriela Nosal kl 1C_P oraz Mateusz Malanowski kl 1_AG. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.
Wiktor Dega to legenda polskiej ortopedii, ale również gorący patriota, wrażliwy na krzywdę każdego człowieka, którego spotkała niesprawiedliwość. To z pewnością patron szczególny i wyjątkowy.W tym roku minęła 123 rocznica urodzin profesora Degi i zgodnie z tradycją szkoły delegacje uczniów wraz z nauczycielami udali się na Cmentarz Junikowski oraz złożyli wieniec i zapalili znicze na grobie rodzinnym Degów

Nagrody za zdobycie najlepszych rezultatów w konkursie o patronie szkoły zostały wręczone podczas Świątecznego spotkania społeczności szkolnej.

Skip to content