Fundusz Samorządów Uczniowskich

Samorząd Uczniowski naszego liceum w tym roku szkolnym wziął udział w dwóch edycjach konkursu. Przystępując do konkursu należało złożyć odpowiednio wypełnione dokumenty wraz z projektem i opisem planowanych działań. Oba projekty po akceptacji komisji konkursowej były realizowane z funduszy Miasta Poznania oraz dofinansowane z Rady Rodziców w XV LO. Część elementów projektów była wykonywana i finansowana również przez indywidualnych sponsorów.
W ramach pierwszej edycji w pierwszym półroczu liczna grupa uczniów klas pierwszych malowała schody w szkole, na których umieścili  między innymi  najważniejsze wydarzenia historyczne dotyczące Polski czy też różne ciekawostki z geografii. W projekt zaangażowani byli także rodzice naszych uczniów, którzy zaprojektowali dla nas potrzebne napisy oraz przygotowali szablony pozwalające umieścić je na schodach. Byli także bardzo pomocni przy zakupie wszelkich niezbędnych materiałów potrzebnych do wykonania projektu. Pierwszą edycję konkursu koordynowały uczennice klas pierwszych Maja Kłos, Dagmara Dąbrowska oraz Kaja Gronowska.

Drugim projektem było stworzenie wygodnych siedzisk z europalet, na których miło będzie spędzać czas podczas przerw lekcyjnych. Koordynatorka tego projektu  Maja Kłos wraz z uczennicami klas 1C i 1A wykonały wstępny projekt siedzisk, następnie wraz z chętnymi do pomocy rodzicami wykonały siedziska. Wybrały również odpowiednie do swojego projektu poduszki i dopilnowały, wykonując drobne prace krawieckie, aby wyglądały tak jak w wykonanym wcześniej projekcie.
Prace przy obu konkursach były doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej. Pozwoliły uczniom na rozwijanie swoich umiejętności organizatorskich. Podjęte działania były również dobrą okazją do nauki odpowiedzialności za wykonanie zaplanowanego projektu.

Wszystkim uczniom gratulujemy zapału i wytrwałości. Mamy nadzieję na następne świetne pomysły.

Skip to content