Indywidualne Mistrzostwa miasta Poznania w Lekkiej Atletyce 2022

4 pażdziernika 2022r. Reprezentacja Naszej Szkoły wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach miasta Poznania w Lekkiej Atletyce. Zawody odbywały się na stadionie na Golęcinie czyli w miejscu , gdzie wielokrotnie startowały lekkoatletyczne sławy  z całego świata.
Przed naszymi zawodnikami zapewne jeszcze długa droga do osiągnięcia tytułu mistrza Europy ale widać już, że w niektórych przypadkach taki scenariusz będzie możliwy.
Wszystkie konkurencje były mocno obsadzone i często o końcowym sukcesie decydowały ułamki sekund. Tak było w biegu na 100m kobiet, w którym pobiegły Maja Bobrowska (2B) i Blanka Lewandowska(1D). Obie miały dobre czasy ale tylko Maja otarła się o finał konkurencji. Do finału w biegu na 100m mężczyzn awansował natomiast Kacper Jaźwiecki(4D) jednak, pomimo wygrania własnej serii biegu, nie stanął na podium.
W  rzucie oszczepem świetnie wystartowała Maja Skonieczna (4B) i po pełnym napiecia pojedynku wywalczyła brązowy medal.
Dobry występ w biegu na 800m mężczyzn zanotował również Szymon Twardoń(4B). Wczoraj nie dał szans przeciwnikom. Przez cały czas kontrolował tempo biegu i widać było, że jest w życiowej formie. Ostatecznie, po porównaiu czasów wszystkich serii, to on  został Mistrzem Poznania w tej konkurencji.
Oprócz wcześniej wymienionych Szkołę reprezentowli : Weronika Łuczak(2B) w skoku w dal, Paweł Kiersk(3B) w biegu na 400m, Mikołaj Spachacz(3B) w biegu na 800m i Adam Schneider(1A).

Wszystkim startującym dziękujemy za wspaniały występ a pozostałych zapraszamy do udziału w zawodach za rok.

                                                                                                          Zbigniew Lubczyński

Skip to content