Koncert Poznańskiej Sceny Młodych

Dnia 14 czerwca 2022 roku o godzinie 13:00 w naszej szkole odbył się koncert Poznańskiej Sceny Młodych, który – jak poprzedni – był dedykowany osobom z Ukrainy zmagającym się ze skutkami rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Poznańska Scena Młodych jest projektem działającym już od 12 lat, odpowiadają za niego pani Anna Zalewska-Powalisz, nauczycielka śpiewu oraz reżyserka spektakli, oraz Krzysztof Powalisz, pedagog, muzyk i wielki fan jazzu.
Wszystkich przybyłych na występ powitała pani Anna, następnie oddając głos młodym artystom, którzy rozpoczęli swój spektakl. Widzom szczególnie w pamięć mógł zapaść utwór „Moja i twoja nadzieja”, wykonany przez uczennicę ZSK Martę Sitek. Piosenka ta miała ukazać widowni siłę nadziei i jej moc sprawczą w trudnych chwilach. Jak śpiewała młoda artystka: „Moja i twoja nadzieja pozwoli uczynić dziś cuda”.
Punktem kulminacyjnym całego wystąpienia było wręczenie z przez dyrektora szkoły Ryszarda Pyssę keyboardu Oksanie Sipowicz, uczennicy obecnej 1A. Środki na tę nagrodę – przyznaną za szczególne zaangażowanie w działania PSM – zebrane zostały podczas poprzedniego koncertu Poznańskiej Sceny Młodych. Była to bardzo wzruszająca chwila, która z pewnością poruszyła serce zarówno widowni, jak i kolegów i koleżanek z grupy.
Z pewnością można powiedzieć, że koncert był kulturowym przeżyciem, które wzbogaciło widownię o nowe muzyczne doświadczenia, a grupa z przyjemnością wystąpi dla publiczności raz jeszcze przy najbliższej możliwej okazji.

Skip to content