Minęła dekada…

1 listopada to dzień, w którym wspominamy tych, którzy odeszli.

 22 września 2010r. po walce z ciężką chorobą, odszedł Grzegorz Liczbański – nasz wieloletni dyrektor, współpracownik, przyjaciel.

W naszej pamięci – pracowników Liceum Ogólnokształcącego nr 15 – pozostanie On przede wszystkim wzorem doskonałego pedagoga i wychowawcy. Zawsze kulturalny, szarmancki, nienagannie ubrany, świecił przykładem wielu pokoleniom młodzieży. Był wymagający, ale w sposób, któremu każdy ulegał. Bezkompromisowy, tak jakby chciał na każdym kroku pokazać ludziom starszym i młodszym, że nowoczesny świat wcale nie musi oznaczać niechlujstwa i bylejakości. Był zasadniczy – uczył, że życie pozbawione fundamentalnych chrześcijańskich wartości tak naprawdę niewiele znaczy; niezwykle empatyczny, bo mało kto potrafi tak dyskretnie wspomóc i doradzić w trudnych sprawach. To nauczyciel z powołania, który każdego dnia udowadniał, że nowoczesne liceum czy gimnazjum nie musi wcale oznaczać szkoły ulegającej wszelkim nowinkom i zmianom, wręcz przeciwnie – razem z Nim czerpaliśmy z przeszłości wszystko to, co w dzisiejszej szkole tak bardzo potrzebne, by nadać jej jedyny, niepowtarzalny charakter. Szkoła, którą dziś reprezentujemy, to efekt wieloletniej pracy Pana Dyrektora. Nie mamy wątpliwości, że naszą szkołę traktował niezwykle osobiście i włożył ogromny wysiłek w to, by stała się prawdziwą wizytówką Poznania.

Panie Dyrektorze, nie zapomnimy wspólnie spędzonych chwil i tej niezwykłej pozytywnej energii, którą Pan nas zarażał. Nie zapomnimy o Pańskiej wizji szkoły przyjaznej uczniom, rodzicom, nauczycielom.

Dziękujemy
Grono Pedagogiczne, Pracownicy
i  Absolwenci oraz  Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 15 w Poznaniu

Wspomnienie dyrektora Grzegorza Liczbańskiego

 

Skip to content