Mistrzowie i patrioci – Gala finałowa

W październiku odbył się ogólnopolski konkurs zatytułowany „Mistrzowie Patrioci”. Jego tematem, byli sportowcy pierwszej połowy XXw., którzy odcisnęli się w historii Polski, jako wielcy patrioci, walczący w sprawie Polskiej wolności tacy jak Janusz Kusociński, czy legendarna Halina Konopacka. Do konkursu przystąpiło 1200 osób, a 65 z nich zostało nagrodzonych miejscami na podium oraz wyróżnieniami. W tym gronie znalazła się nasza uczennica z klasy 2a: Maja Kieszek. Otrzymała zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego na uroczyste nagrodzenie przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej- Pana Andrzeja Dudę. O to jej relacja z tego wyjątkowego dnia.
10.12 grudnia wybrałam się zatem wraz z mamą, do Warszawy. Po długiej jeździe pociągiem nareszcie dotarłyśmy. Przeszłyśmy pieszo od złotych tarasów do Pałacu prezydenckiego, aby przy okazji zobaczyć obowiązkowe miejsca na mapie stolicy.
Po wejściu do Pałacu stres zaczął rosnąć. Wnętrze robiło ogromne wrażenie; misterne zdobienia, duże obrazy oraz piękne dekoracje świąteczne.
Uroczystość zaczęła się punktualnie o 14 i wtedy do sali Kolumnowej, w której czekaliśmy na rozdanie, wszedł Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Przywitał nas krótkim przemówieniem, a następnie wręczył każdemu nagrodę. Podchodząc po nią naprawdę nie pamiętam co się działo- był to dla mnie naprawdę ważny a jednocześnie trochę stresujący moment. Po oficjalnym nagrodzeniu laureatów przeszliśmy do dyskusji, której tematem był sport, bohaterowie naszego konkursu oraz patriotyzm. Wtedy opuszczały nas kamery i mogliśmy w trochę bardziej prywatny sposób porozmawiać z Prezydentem. Po dyskusji czekał nas wykwintny obiad oraz deser w Ogrodzie zimowym.
To było dla mnie ogromne doświadczenie i na pewno świetna przygoda. Jest to wspomnienie na lata, które będę przywoływać z uśmiechem i lekkim chichotem 🙂

Pisała dla Was Maja Kieszek z klasy 2A

Skip to content