Per pedes – rajd wiosenny 2017

20 maja wybraliśmy się ośmioosobową grupą ze Szkolnym Kołem Turystycznym „Per Pedes”, na rajd wiosenny, na górę Ślęża. Rozpoczęliśmy naszą przygodę na dworu PKP w Poznaniu o godzinie 6 rano, gdzie zaspani czekaliśmy na wszystkich uczestników wycieczki.
Po wygodnej podróży w 1 klasie dotarliśmy do Wrocławia,  gdzie zjedliśmy wspólne śniadanie w jednej z dworcowych restauracji. Niestety później nastąpiły drobne komplikacje, które wywołały lekkie zamieszanie, ponieważ autobus PKS, którym mieliśmy się przemieścić do Sobótki, został odwołany. Po długim wyczekiwaniu na kolejne połączenie, rozsiedliśmy się wygodnie w autobusie i ruszyliśmy w stronę masywu Ślęży.  Po dotarciu na  miejsce, zwarci i gotowi ruszyliśmy przed siebie na szczyt.
Droga, którą wybraliśmy z początku wydawała się prosta, lecz to było tylko złudzenie. Za każdym zakrętem czaiły się nowe wyzwania. Wspinając się coraz wyżej podziwialiśmy różnorodną budowę geologiczną góry Ślęży. Po około dwóch godzinach wszyscy szczęśliwie dotarliśmy na szczyt osiągając wysokość 717 m n.p.m. Chcąc odpocząć zatrzymaliśmy się w schronisku im. Romana Zmorskiego, które urzekło nas swoim wyglądem. Na szczycie wzniesienia usłyszeliśmy informacje dotyczące budowy geologicznej i środowiska przyrodniczego otaczającego regionu, a także historię góry Ślęży. I choć warunki atmosferyczne nie gwarantowały nam słonecznej pogody, to pomimo chłodu i porywistego wiatru, zachwycaliśmy się pięknymi widokami.
Zupełnie inną trasę wybraliśmy w drodze powrotnej, tym razem czyhały na nas o wiele bardziej strome wzniesienia. W pocie czoła jednak, wciąż z niesłabnącą  determinacją, pokonywaliśmy nowe przeszkody, by w końcu znaleźć się w autobusie powrotnym z Sobótki.
W Wrocławiu, musieliśmy się pospieszyć, aby zdążyć na powrotny pociąg. Podróż minęła nam na wspólnych rozmowach i żartach. O godzinie 20.00 dotarliśmy do Poznania, gdzie rozstaliśmy się w miłej atmosferze.

Skip to content