Pożegnanie absolwentów 2021

Szczęśliwej drogi, już czas …  

W piątek 30 kwietnia uczniowie klasy trzeciej zakończyli edukację w XV Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Wiktora Degi.  
Myśląc o zakończeniu nauki  i pożegnaniu z murami szkoły po kilku latach w niej spędzonych, wyobrażaliśmy sobie uroczysty apel, galowe stroje, przemówienie Pana Dyrektora, nagrody i dyplomy oraz ostatnie spotkanie z wychowawcami, może kilka łez wzruszenia. Niestety w obecnej, trudnej sytuacji zakończenie roku szkolnego klas maturalnych musiało wyglądać zupełnie inaczej.  
Chociaż nie mogliśmy się spotkać na uroczystej gali w szkole, pożegnaliśmy naszych absolwentów online. Wszyscy uczniowie kończący szkołę wraz ze swoimi wychowawczyniami stawili się przy komputerach, aby przez platformę Teams wysłuchać słów pożegnania Pana Dyrektora Ryszarda Pyssy. Pan Dyrektor w swoim przemówieniu podkreślił wagę tego dnia. Gratulował wszystkim, którzy pokonali trudy trzech lat nauki, życząc sukcesów również w trakcie zdawania egzaminów maturalnych. 
Nutkę nostalgii, ale także dużo uśmiechu na twarzach naszych tegorocznych maturzystów wzbudził film, dzięki któremu mogli przypomnieć sobie chwile spędzone w liceum. Niejednemu z obecnych na tej uroczyści zakręciła się łezka w oku, w szczególności, kiedy wychowawczynie klas trzecich odczytały list specjalnie napisany dla swoich wychowanków.  
Słowa pożegnania za pośrednictwem filmu skierowali również do absolwentów członkowie Samorządu Szkolnego oraz przedstawicielka Rady Rodziców życząc, aby uzyskane w szkole przygotowanie do dorosłego życia, pozwoliło im pomyślnie zrealizować plany i marzenia.  
Pozostaje tylko trzymać kciuki za powodzenie na egzaminach maturalnych i czekać na dalsze sukcesy naszych absolwentów. 

Powodzenia Drodzy Maturzyści! 

Skip to content