Rowerem przez Kurdystan

W ostatni czwartek (28 listopada 2019 r.) naszą szkołę odwiedziła Pani Urszula Ziober. Jest ona podróżniczką, która w 2015 roku przejechała na rowerze trasę Turcja- Iran- Irak i właśnie o tej podróży nam opowiadała. Całą wypowiedź okraszona była prezentacją zawierającą  piękne widoki górskie z wyżej wymienionej trasy.
Głównym tematem prelekcji, oprócz uroków podroży, były relacje między ludzkie tamtych rejonów świata. Dużo czasu poświęciła pani ludowi Kurdów, przybliżając jego sytuację, co uświadomiło młodzież na temat problemów  prześladowania etnicznego. Dowiedziałem się wielu zarówno interesujących, jak i wstrząsających rzeczy o tamtych zakątkach.
Pani Urszula prowadziła spotkanie bardzo ciekawie i w sposób interesujący. Polecam spotkania Klubu Odkrywców Reporterów wszystkim miłośnikom pięknych zdjęć i ciekawych opowieści.

Mateusz Malanowski kl. 1A_G

Szanowni Państwo,
Po intrygujących opowieściach o zabytkach i współczesności Włoch Piątkowski Klub Odkrywców i Reporterów zaprasza na spotkania z podróżnikami wędrującymi po bliskim i dalekim wschodzie. Urszula Ziober przejechała rowerem ponad 1700 km, od Turcji do Morza Kaspijskiego. Pokonała góry i pustynie Kurdystanu oraz odkryła wiele egzotycznych miejsc. O kulisach tej niezwyklej wyprawy opowie w czwartek, 28 listopada o godz. 17 w auli XV Liceum Ogólnokształcącego na os. Bolesława Chrobrego.
Zainteresowanych podróżami i przygodami zapraszamy na to spotkanie oraz kolejne, które odbędzie się 17 grudnia.
 
Redakcja Echa Piątkowa,  tel. 501 354 108
Skip to content