Słów kilka o maratonie pisania listów

​Styczeń to czas podsumowań minionego roku, dlatego i my pragniemy napisać kilka słów o mającym miejsce krótko przed Świętami Bożego Narodzenia wydarzeniu.
Za nami kolejny już organizowany przez naszą szkołę Maraton Pisania Listów. Co roku bierzemy udział w tej  największej na świecie akcji na rzecz praw człowieka. Odbywa się ona zawsze w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) i ma ogromny zasięg. Miliony ludzi na całym świecie siadają wówczas do pisania listów, zabierając głos w obronie konkretnych osób, których prawa są łamane. Piszemy listy do decydentów mających realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.
W 2022 roku bohaterkami i bohaterami Maratonu były osoby, którym odebrano prawo do uczestniczenia w pokojowych zgromadzeniach lub takie, które ucierpiały z powodu pozbawienia tego prawa innych. Jako obywatele żyjący w państwie demokratycznym szanujemy demonstracje jako istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią zgromadzenia i bezprawnie zakazują ich organizowania. Biorąc udział w Maratonie, okazaliśmy wsparcie tym właśnie osobom.
Napisaliśmy wspólnie 2911 listów, które wysłaliśmy do 10 ambasad na całym świecie. Mamy nadzieję, że nasz wysiłek pomoże choć jednej osobie w odzyskaniu wolności lub złagodzi jej cierpienia.

Do zobaczenia za rok na kolejnym Maratonie.

Skip to content