Spotkanie klasy 2AP z radcą prawnym

9 kwietnia klasa 2a_p miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach z Panem Borysem Kotra, który jest radcą prawnym. Tematem spotkania był hejt. Nie każdy wie, ale hejt jest przestępstwem, a dopuszczenie się jego podlega karze. Ten, który dopuścił się zniesławienia lub znieważenia za pomocą środków masowego komunikowania się, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Klasa analizowała jeden przykład sprawy dotyczącej tego zagadnienia. Zapoznała się ze sprawą poszkodowanej uczennicy podstawówki. Zajęcia były bardzo ciekawe, pouczające, jak i poruszające. Kilkoro uczniów podzieliło się swoimi nieprzyjemnymi doświadczeniami. To nie pierwsze zajęcia klasy 2a_p z Panem Borysem. Za każdym razem są klarowne i poszerzają wiedzę.