Wyjazd integracyjny klas pierwszych. Straduń 2017

Zgodnie z tradycją XV LO im. W. Degi w Poznaniu w dniach 7 – 8 września 2017 roku w miejscowości Straduń odbył się biwak integracyjny dla uczniów naszych  klas pierwszych. Celem dwudniowej wycieczki było zintegrowanie uczniów w poszczególnych zespołach klasowych, jak również całej społeczności klas pierwszych.
W ramach zajęć integracyjnych klasy, pod opieką wychowawców, spotkały się z psychologiem szkolnym i wspólnie wykonywały wiele zadań, pomagających wzajemnie się poznać. Oprócz zajęć integracyjnych, w ramach rywalizacji pomiędzy klasami rozegranych zostało kilka konkurencji. Pierwszą dyscypliną był turniej piłkarzyków, który wygrała klasa 1C, na drugim miejscu znalazła się 1B, a trzecie zajęła klasa 1A. Wieczorem pierwszego dnia pobytu w Straduniu zorganizowana została dyskoteka oraz nocny spacer wokół jeziora.
W drugim dniu biwaku odbył się  bieg na orientację. Klasy zostały podzielone na dwa zespoły i do każdej grupy został przydzielony jeden wychowawca. Do ogólnej punktacji liczył się łączny czas przybycia na metę dwóch zespołów z danej klasy oraz liczba zgromadzonych punktów. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęła klasa 1C, drugie miejsce  1B a trzecią lokatę- klasa 1A. Rozegrany został również turniej piłki plażowej pomiędzy reprezentacjami poszczególnych klas. Rywalizację w tej dyscyplinie wygrała klasa 1C, drugie miejsce zajęła  1B, a trzecie klasa 1A. W godzinach wieczornych odbyło się tradycyjne ognisko, na którym w formie krótkich scenek teatralnych prezentowały się poszczególne zespoły. Ta konkurencja również wliczała się w rywalizację międzyklasową. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1A, drugie-  1C a trzecie -klasa 1B. Po występach, wszyscy przystąpili do wspólnego biesiadowania przy ognisku, posilając się tradycyjną pieczoną kiełbasą.
Choć przez cały pobyt pogoda nie sprzyjała uczestnikom wyjazdu, to jednak pozwoliła przedłużyć o dwa dni atmosferę minionych wakacji. W piątek około godz. 21.30 zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy wyjazdu integracyjnego powrócili do Poznania.

Podsumowując osiągnięcia ze wszystkich konkurencji w rywalizacji między klasami pierwszymi, najwyższą lokatę zajęła klasa 1C, druga była klas 1B i trzecie miejsce zajęła klasa 1A.
Tegoroczny biwak integracyjny dla uczniów klas pierwszych z całą pewnością możemy uznać jako udany. Następny wyjazd w tak licznym składzie- dopiero za rok!

Sławomir Bar
kierownik biwaku

Skip to content