Warsztaty na temat historii pisma dla klas humanistycznych

W ostatni dzień lutego odbyły się w naszej szkole wyjątkowe warsztaty. Zostały one zorganizowane przez członkinie Koła Miłośników Języka Polskiego, z którym nasza szkoła od kilku lat współpracuje. Wydarzenie to kończyło obchody Tygodnia Języka Polskiego.
W pierwszej części spotkania klasy 1a i 2a miały okazję wysłuchać informacji na temat najstarszych zabytków językowych, dowiedzieć się szczegółów dotyczących różnych materiałów stosowanych do pisania, a także poznać specyfikę pracy średniowiecznego skryby. W drugiej części warsztatów przyszedł czas na pracę własną – uczniowie otrzymali od prowadzących pióra, atrament oraz kartki papieru. Po odpowiednim naostrzeniu narzędzia pisarskiego, wszyscy przystąpili do działania. Okazało się, że pisanie piórem wcale nie jest takie łatwe, na pewno jednak przerodziło się w dobrą zabawę.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie warsztaty tego typu w naszej szkole. Takie spotkania są zawsze nie tylko ciekawą odskocznią od codziennej nauki, ale też okazją do spotkania z młodymi ludźmi, którzy są prawdziwymi pasjonatami i chętnie o swoich zainteresowaniach opowiadają młodszym kolegom.

Skip to content