Wielki sukces Patrycji Płokarz w Konkursie Poezji i Piosenki Irlandzkiej 2021

Z radością informujemy, że Patrycja Płokarz, uczennica klasy 2B_G, zajęła II miejsce w Konkursie Piosenki i Poezji Irlandzkiej, którego finał odbył się 19 marca 2021 roku w Szkole Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza przy ul. Solnej w Poznaniu. To już XVII edycja tego prestiżowego konkursu organizowanego przez Szkołę Języków Obcych PROGRAM (dawniej Program-Bell), Studio Aktorskie STA oraz Art of Voice Studio. Patronat nad konkursem sprawują Ambasada Irlandii oraz Konsulat Irlandii w Poznaniu.

Motto tegorocznego Konkursu to słowa Samuela Beckett’a:
If you do not love me, I shall not be loved. If I do not love you, I shall not love.”

Patrycja przeszła etap szkolny, rejonowy i została wybrana do ścisłego finału razem z przedstawicielami innych poznańskich szkół średnich. Na gali finałowej wystąpiła w kategorii Śpiew – młodzież starsza i wykonała utwór „You raise me up” zespołu Westlife. Jej interpretację doceniło jury tego konkursu, w którego skład weszli pani Ewa Nawrot, wokalistka, pedagog śpiewu i dyrektor szkoły Art of Voice Studio, pan Aleksander Machalica, aktor Teatru Nowego, pan Łukasz Chrzuszcz, aktor Teatru Nowego, założyciel i wykładowca Studia Aktorskiego STA, pani Katarzyna Andrzejewska, anglistka i dyrektor szkoły Program oraz pan Tomasz Jamróz, tłumacz i nauczyciel języka angielskiego. Fakt, że Patrycja została wyróżniona przez tak znamienite jury jest szczególnym powodem do dumy.

Pani Ambasador Irlandii, Emer O’Connell oraz pan Wicekonsul Honorowy Krzysztof Schramm nie mogli być obecni na gali finałowej, ale przekazali za pośrednictwem organizatorów wszystkim uczestnikom wyrazy uznania i podziękowali za udział w konkursie i propagowanie kultury Irlandii.

Serdecznie gratulujemy i życzymy Patrycji dalszych sukcesów wokalnych.

Skip to content