Wycieczka do Londynu 2017

Wycieczka do Londynu odbyła się w dniach 6-9 kwietnia. W nocy ze środy na czwartek wyruszyliśmy autokarem w stronę niemieckiego lotniska ,,Schonefeld” w Berlinie – stamtąd brytyjskimi liniami lotniczymi „EasyJet” polecieliśmy na lotnisko Gatwick w Wielkiej Brytanii.

Podczas naszego kilkudniowego pobytu pogoda nas nie rozczarowała. Cały czas świeciło słońce, więc spacery po stolicy były bardzo przyjemne. Zwiedziliśmy dzielnicę Westminster, w której zobaczyliśmy Big Ben, Parlament, siedzibę Premiera, most Westminsterski oraz London Eye, z którego mieliśmy okazję podziwiać panoramę Londynu.

Jak na prawdziwych turystów przystało nie mogliśmy pominąć rejsu po Tamizie skąd, podziwialiśmy miasto z perspektywy statku. Dopłynęliśmy nim do Tower of London, budowli powstałej dla Wilhelma Zdobywcy, która w przeszłości pełniła funkcję obronną oraz do znajdującego się w pobliżu Tower Bridge – jednego z najbardziej znanych mostów. Spacerem udaliśmy się w stronę Katedry św. Pawła a później metrem pojechaliśmy do dzielnic Londynu: Soho, China Town oraz Piccadilly Circus. W trakcie wycieczki odwiedziliśmy
The National Gallery, w której znajdują się obrazy wybitnych malarzy z lat 1250-1900. Udaliśmy się również do The British Museum – jednego z największych muzeów ze zbiorami historii starożytnej z czasów imperium brytyjskiego, skarbami Egiptu, Krety , Rzymu czy średniowiecznej Europy. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogliśmy oglądać kolekcję gadów, płazów, ssaków, ptaków i ryb w różnym stadium ewolucji a także doświadczyć na własnej skórze różnych symulacji czy eksperymentów. Wybraliśmy się również do muzeum Madame Tussauds, gdzie z zachwytem przyglądaliśmy się figurom woskowym, które wyglądały jak żywe i zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Oczywiście wyjazd nie mógłby się odbyć bez spaceru po Oxford Street i zakupów.

Podczas wycieczki przeszliśmy łącznie około 60km i mimo, że nogi nas strasznie bolały uważam, że było warto.

Natalia Wiśniewska 1a

Skip to content