Wyjazd do schroniska dla zwierząt „Azorek”

Jak zawsze jesienią staramy się pamiętać o pomocy tym najbardziej wdzięcznym przyjaciołom człowieka czyli o zwierzętach. Z uwagi na panującą pandemię dary dla schroniska „Azorek” w postaci karmy, koców, smyczy oraz środków czystości zbieraliśmy dłużej niż zwykle od października do grudnia. Do naszej akcji przyłączyło się również przedszkole „Baśniowy zamek” oraz Zespół Żłobków nr 1. 30 stycznia 2021 r. panie profesor Izabela Przyjemska i Katarzyna Tomalik-Mrówczyńska w imieniu społeczności szkolnej pojechały do schroniska w Obornikach przekazać zebrane dary.
Bardzo dziękujemy wszystkim za gest dobrego serca w postaci darów. Jeśli chcesz mieć przyjaciela w postaci pieska zachęcamy do adopcji, one czekają na Ciebie.

Wolontariusze XV LO w Poznaniu

W naszej szkole co roku staramy się nie zapominać o „mniejszych braciach” czyli zwierzętach. Przez cały październik zbieraliśmy dary w postaci karmy, smyczy oraz zabawek. Do naszej akcji przyłączyły się również pobliskie przedszkola i żłobek. 15 listopada 2019 r. przedstawiciele naszej szkoły: dwanaście uczennic oraz opiekunki wolontariatu i mama jednej z uczennic klas pierwszych pojechały do schroniska w Obornikach przekazać zebrane dary. Oprócz radości, które niewątpliwie sprawiły mieszkańcom schroniska nowe posłania, zabawki i pyszne smakołyki, pieski miały okazje wybiegać się w pobliskim lesie. Jedenaście psów przez chwilę mogło poczuć się jakby były na spacerze z kochającym właścicielem.

Wolontariusze XV LO w Poznaniu