Zakończenie gimnazjum

19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Pożegnaliśmy ostatni, historyczny rocznik gimnazjalny, zamykający pewną epokę w dziejach polskiej oświaty. Jak co roku, był to czas nagród, wyróżnień i podziękowań tym uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, aktywnie uczestniczyli w życiu społecznym naszej szkoły, rodzicom, zaangażowanym w sprawy szkolne oraz nauczycielom za ich trud, cierpliwość i serca otwarte dla każdego. Był to również czas przemówień, pożegnań i …wzruszeń.
Tegoroczna uroczystość przebiegała w sposób bardzo emocjonalny-począwszy od radości poprzez zadumę nad przyszłością, na wspomnieniach i nostalgii za tym, „co już było i… nie wróci więcej”. Skłoniła nas do tego przepiękna prezentacja naszych tradycji, wypracowanych w ciągu 20 lat istnienia gimnazjum i związanych z nimi osób.
Podczas całej uroczystości towarzyszyła nam pieśń, która przez wiele lat była hymnem naszego gimnazjum, a której zaśpiewanie przez całą społeczność szkolną „tu i teraz” stanowiło uwieńczenie istnienia naszej szkoły,
Uroczystość zakończyło oficjalne uznanie gimnazjum za zamknięte poprzez wyniesienie z auli, przy dźwiękach werbli, symbolu szkoły – loga Gimnazjum nr 11.Jeszcze ostatni gimnazjalny dzwonek, rozbrzmiewający w całej szkole i ostatnie spotkania młodzieży z wychowawcami.

Skip to content