Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dziewczęta i chłopcy, Szanowni Rodzice

Za nami nietypowy pod wieloma względami rok szkolny. Z powodu pandemii nauka przez większość roku szkolnego odbywała się w trybie zdalnym, przez co uczniowie przez wiele miesięcy byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami lub rówieśnikami. Zdalna edukacja zaowocowała wprawdzie wysoką promocją (99,2 %) i wyższymi, niż zwykle, średnimi ocen ale z jej skutkami będziemy się zapewne mierzyć w kolejnych latach. Opracowujemy obecnie program wsparcia dla uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej, który pozwoli nadrobić zaległości. Po rozpoznaniu i zasięgnięciu opinii uczniów na początku roku szkolnego 2021/2022 przedstawimy ofertę dodatkowych zajęć, zwłaszcza dla klas maturalnych. Mam też nadzieję, że postępująca akcja szczepień młodych ludzi zapobiegnie w przyszłym roku szkolnym ponownemu zamknięciu szkoły.

Dla nauczycieli nauczanie w trybie zdalnym też było wyzwaniem i dlatego serdecznie im dziękuję za zaangażowanie i dodatkowy trud. Dziękuję wychowawcom, że w tym trudnym czasie byli blisko swoich uczniów i służyli pomocą w trudnych chwilach. Rodzicom dziękuję za stworzenie miejsc do nauki w domach i szybkie przystosowanie do nauczania zdalnego. Dla uczniów mijający rok był nie lada wyzwaniem i w pewien sposób próbą charakteru. Cieszy mnie fakt, że zdecydowana większość uczniów sprostała tej próbie.

Na okres wakacyjny życzę wszystkim, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Uczniom i Rodzicom spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.

Skip to content