Boże Narodzenie 2018

Wystawianie jasełek, przygotowanych przez uczniów klasy pierwszej, to tradycja kultywowana w naszej szkole od początku jej istnienia. I w tym roku, 21 grudnia, zebrani w auli uczniowie, nauczyciele oraz goście mieli okazję obejrzeć krótki spektakl przygotowany tym razem przez uczniów klasy I A pod opieką wychowawczyni, p. Arlety Borak.
Główną częścią przedstawienia była niedługa scenka poruszająca kwestię obchodzenia tradycyjnych Świąt Bożego Narodzenia i stosunku współczesnej młodzieży do zwyczajowego świętowania w gronie najbliższych. W trakcie trwania spektaklu mogliśmy również wysłuchać kilku recytacji oraz solowych występów muzycznych przygotowanych przez gimnazjalistów i licealistów naszej szkoły.
Jednym z ważniejszych momentów spotkania świątecznego było odczytanie przez księdza fragmentu Pisma Świętego, jak również uroczyste przekazanie opłatków przedstawicielom klas przez Panią Dyrektor Grażynę Lach. Spotkanie zostało uświetnione także rozdaniem wielu nagród oraz wyróżnień w konkursach szkolnych i międzyszkolnych zorganizowanych w I semestrze roku szkolnego 2018/2019.
Idealnym zakończeniem tegorocznych jasełek był występ uczniów klasy 3 gimnazjum, którzy zaprezentowali piosenkę „Last Christmas”, wprowadzając nas tym samym w iście świąteczne nastroje, które później towarzyszyły nam podczas wigili klasowych.

                  A.A.

Skip to content