Drzwi Otwarte – marzec 2019

Drzwi otwarte w naszej szkole, które na swój pierwszy termin wybrały dzień 29 marca (od godz. 17.00), zapisały się na kartach naszych kronik niesamowitymi wspomnieniami. Dlaczego? To, co zapamiętamy na długo, to przede wszystkim klimat, jaki współtworzyli tego dnia wszyscy: uczniowie, absolwenci, nauczyciele, rodzice i kandydaci do naszej szkoły, którzy tak tłumnie tego popołudnia przybyli do nas i pozwolili się oprowadzić po naszej placówce. Jesteśmy przekonani, że kolejna wizyta nie będzie już podróżą w nieznane, gdyż ci, którzy przyszli do nas po raz pierwszy, wychodzili nie tylko w dobrych humorach, ale również z konkretną wiedzą na temat klas, jakie od września u nas będą funkcjonować.
Za hasłem „Otwarty umysł  w nowoczesnym świecie” stała tego dnia misternie zorganizowana przestrzeń i logistyka. Uczniowie i nauczyciele już przy wejściu zapraszali grupy gości na spacer po szkole. Opowieściom o tym, co aktualnie się dzieje, nie było końca, gdyż na brak inicjatyw szkolnych nie narzekamy. Nasze klasy mają patronaty szkół wyższych, zaś uczniowie, jeśli tylko mają na to ochotę, mogą włączać się w bardzo aktywną działalność SU. Na drzwiach otwartych można było porozmawiać z reprezentantami wszystkich przedmiotów, gdyż w trosce o dobro przyszłych naszych uczniów chcieliśmy tego dnia odpowiedzieć na wszystkie szczegółowe pytania. Przygotowaliśmy ofertę jedenastu oddziałów i o każdym z nich można było porozmawiać.
Dodatkowo spacer po szkole umilały dźwięki muzyki na żywo wydobywające się z nowoczesnej auli, miły gwar i śmiech w salach, w których każdy z nauczycieli przygotował swoistą atrakcję, np. polonistyczne abstrakcje na folii, dekadenckie kolaże, osobliwy pokaz zwierząt, prezentacja klubu podróżniczego Per Pedes, matematyczne zagadki i wiele innych. W trakcie wizyty można było także gościć w gabinecie pań psycholog i pedagog oraz pań wicedyrektor. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, młodzieży, rodzicom oraz naszym absolwentom za to niezwykłe spotkanie. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z Państwem namiastką tego, czym żyjemy na co dzień. Zapraszamy do nas na dłużej, bo wiemy, że warto!

Zapraszamy na kolejne Drzwi Otwarte, które odbędą się 27 kwietnia o godzinie 10:00

Skip to content