Dzień Austriacki

Österreichischer Tag

Tradycja Dni Niemieckich w naszej szkole sięga roku 2008. Promujemy podczas nich nie tylko język niemiecki, ale również kulturę i walory turystyczne. Tegoroczna edycja dotyczyła jednak, już po raz drugi, niepowtarzalnego kraju położonego nad Dunajem i wśród szczytów Alp, Austrii.
Dzień Austriacki (25 maja 2017) wypełniony był konkursami i atrakcjami związanymi z tym krajem. Odbył się Konkurs Języka Niemieckiego z elementami słownictwa austriackiego, Konkurs Wiedzy o Austrii oraz konkurs multimedialny. Podczas całego tygodnia poszczególne grupy językowe tworzyły również filmy do konkursu na najlepszy klip video o tematyce austriackiej.
Ze szkolnych gablot i tablic umieszczonych na korytarzach można było dowiedzieć się mnóstwo informacji na temat geografii, kultury i języka. Wybrani uczniowie prezentowali także austriackie ciekawostki podczas niektórych lekcji.
W czasie przerw uczniowie mieli okazję spróbować austriackiego przysmaku Leberkassemmel oraz posłuchać muzyki austriackich kompozytorów. Po lekcjach zaoferowano również seans filmu fabularnego Amadeusz, dotyczącego jednego z nich, Mozarta.

Skip to content