Indywidualne Mistrzostwa Miasta Poznania w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych 2017

4 października na stadionie Olimpii  przy ulicy Warmińskiej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta Poznania w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody wyłoniły najlepszych zawodników i zawodniczki w poszczególnych konkurencjach. Prowadzona była również klasyfikacja szkół .
Najbliższy podium w naszej drużynie był startujący w biegu na 800m Kacper Mańkowski. Drugi w swojej serii z czasem 2.13,21 nie obronił medalu sprzed roku i ostatecznie sklasyfikowany został na 4 miejscu (36 startujących).
Nasze dziewczyny: Karolina Koziura, Ewelina Szymańska,Joanna Siekańska,Karolina Somerfeld w sztafecie 4 x100 m, także drugie w swojej serii ,w klasyfikacji generalnej zajęły 5 miejsce. Również na piątym miejcu ,ale w skoku, w dal uplasowała się ubiegłoroczna medalistka Ewelina Szymańska skacząc 4,13m.
Dobrze zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych i choć nie zajęli medalowych miejc warto odnotować, że  wbiegu na 100m Jakub Wolbach z czasem 12,64 był 12 na 46 startujących  a Jakub Pietrzyk w pchnięciu kulą był 12 na 25 zawodników.
Wszystkim startującym dziękuję za godne reprezetowanie naszej Szkoły.
Następne Mistrzostwa już za rok.

Zbigniew Lubczyński

 

Skip to content