Klasa 1C na warsztatach w Collegium da Vinci

W piątek 29 marca klasa 1C miała okazję gościć w Collegium Da Vinci na prowadzonych przez Koło Naukowe Ears Vinci warsztatach „Coachingu kariery”.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, czym jest coaching oraz zrozumieliśmy, że każdy ma wpływ na to, jak potoczy się jego życie, dlatego już teraz, na etapie szkoły średniej, należy wyznaczać sobie cele. Prowadząca zaznajomiła nas z metodą SMART. Cele powinny być proste (simple) i konkretne, mierzalne, ambitne, realne i terminowe. Tylko wówczas będziemy w stanie kontrolować kolejne etapy na drodze ich realizacji. Prócz tego przyglądaliśmy się swojemu życiu, oznaczając na tzw. kole życia poziom zadowolenia z poszczególnych jego elementów, aby zwizualizować sobie, nad czym powinniśmy popracować.
Nie obyło się też bez śmiechu – żeby zrozumieć, jak ważna jest współpraca, zostaliśmy poproszeni o wykonanie niecodziennego zadania. Podzieleni na grupy dostaliśmy polecenie opuszczenia na wysokość 50 cm od podłogi… koła hula-hop opartego na palcach wskazujących wszystkich członków grupy tak, aby żadna z osób nawet na sekundę nie straciła kontaktu z kołem. Radości było dużo, ale po pierwszym rozbawieniu narodziły się refleksje, że trudno jest współpracować, a taka umiejętność jest obecnie najwyżej cenioną na rynku pracy kompetencją. Współpracy wymagało od nas także inne ćwiczenie. Mając dostęp do zasobów internetu, musieliśmy znaleźć sposób na to, aby kilkadziesiąt patyczków zaczęło skakać… Pracując nad tym zadaniem, przeżywaliśmy chwile rozbawienia, ale i frustracji, mogliśmy zaobserwować kolejne emocje rodzące się podczas pracy nad trudnym projektem.
Rzadko mamy okazję przyglądać się sobie w takim natężeniu, w czasie warsztatów mieliśmy sposobność do autorefleksji. Niektórzy wyszli z zajęć przejęci odpowiedzialnością, jaka ciąży na nas jako autorach naszego własnego życia, inni opuszczali budynek Collegium Da Vinci z mocnym postanowieniem wytyczenia sobie celów, na pewno nikt nie miał poczucia, że zmarnowaliśmy czas tam spędzony. Mamy nadzieję, że będzie nam dane jeszcze nie raz uczestniczyć w tak ciekawych warsztatach.

 

Skip to content