Klub odkrywców i reporterów – Japonia

Na ostatnim spotkaniu Klubu Odkrywców i Reporterów przed feriami zimowymi pani Anna Sota podzieliła się z zebranymi gośćmi wiedzą i doświadczeniami, jakie zdobyła podczas licznych wycieczek do Japonii.

Na początku prelekcji, była mowa o tym jak lokalni mieszkańcy funkcjonują w swoim codziennym życiu, usłyszeliśmy m.in., jak wyglądają ich dojazdy do pracy, a także obejrzeliśmy zdjęcia pociągów wyglądających niczym maszyny wyjęte z planu „Star Treka”.  Była też mowa o klimacie panującym w tamtych rejonach, ale i o tym jak Japończycy radzą sobie z wysokimi i niskimi temperaturami.

W Kraju Kwitnącej Wiśni bardzo ważną rolę odgrywa kultura, stroje (charakterystyczne kimona), tradycje i zachowania. To właśnie kultura jest rozpoznawalną cechą Japończyków. Dlatego pani przewodnik miała ze sobą popularne japońskie rekwizyty: parasolka, ręcznie robione figurki czy pas od kimona.

Spotkanie było niezmiernie ciekawe, a Japonia stała się po nim obiektem marzeń niejednego z nas.

Kamil Dębiec 1C_G

Szanowni Państwo,
 
 
W nowym roku kontynuujemy poznawanie Dalekiego Wchodu i zapraszamy wraz z poznańską podróżniczką Anną Sotą do Japonii. To kraj kontrastów, w którym przywiązanie do rodzimej tradycji i kultury, łączy się z niesamowitą umiejętnością przyswajania sobie obcych wzorców zachodnich.
A więc nie tylko o samurajach, gejszach czy anime i sushi będziemy rozmawiać podczas spotkania Klubu Odkrywców i Reporterów w czwartek, 23 stycznia o godz. 17 w auli XV Liceum Ogólnokształcącego na os. Bolesława Chrobrego.
Zapraszamy wszystkich miłośników przygód i podróży.
 
 
Redakcja Echa Piątkowa,  tel. 501 354 108

23 stycznia

17:00

Skip to content