Klub Odkrywców i Reporterów Wyprawa do Amazonii

25 września br. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym  z cyklicznie organizowanych w XV LO spotkań Klubu Odkrywców i Reporterów. Tym razem gościliśmy Emila Witta, podróżnika i surwiwalowca, który od pięciu lat eksploruje Puszczę Amazońską.
Nasz gość opowiadał licznie zebranym w auli słuchaczom o swoich wyprawach – mogliśmy dowiedzieć się, jak zaczęła się przygoda z Amazonią, czego nie warto zabierać do Brazylii, jak wyglądają toalety na statkach płynących w górę rzeki i dlaczego Indianie noszą koszulki z zachodnimi napisami.
Barwną opowieść Emila Witta urozmaicały ciekawe zdjęcia oraz filmy. Szczegolnie zaciekawił nas ten, na którym tęskniący za mamą czternastoletni Indianin dodaje sobie animuszu, śpiewając pieśni.
Nasze comiesięczne spotkania odbywają się pod patronatem podróżniczego festiwalu „Na szage”. Następne już 30.10 o godz. 17. Zapraszamy.

Zaproszenie dla wszystkich uczniów, rodziców oraz zainteresowanych.

Klub Odkrywców i Reporterów zaprasza na spotkanie z poznańskim podróżnikiem Emilem Wittem, który opowie o swojej wyprawie w amazońskie lasy deszczowe. Przez kilka miesięcy zmierzał desperacko tam gdzie można jeszcze spotkać żyjących z dala od cywilizacji Indian Yanomami. Filmy i zdjęcia z tej wyprawy przedstawi we wtorek, 25 września o godz. 17 w auli XV Liceum Ogólnokształcącego na Os. Bolesława Chrobrego 107.

KOiR wraz z organizatorami festiwalu „Na szage” zapraszają do przeniesienia się w niezwykły świat Indian Yanomami, poznania ich zwyczajów a także fauny i flory Amazonii.

Emil Witt –  podróżnik, surwiwalowiec, sportowiec. Od 5 lat eksploruje zakątki Amazonii, fotografuje, filmuje przybliżając świat Indian. W Polsce większość czasu spędza w lasach. Tyle już przeżył, że choć ma dopiero 23 lata mówią już  o nim 70-latek po przejściach.

Skip to content