Klub Odkrywców i Reporterów – Czarny Ląd

24 października o godzinie 17.00 wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły zebrali się w auli XV LO, by wysłuchać prelekcji p. Szymona Antkowiaka pt. „American smile”.
Podróżnik opowiedział nam o swoich autostopowych podróżach przez Afrykę. Na początku pokazał wszystkim zebranym talizmany, które ze sobą przywiózł (były to laleczki voodoo), a potem rozpoczął opowieść.
Jak to się zaczęło? Szymon, będąc w USA, poznał Roberta, który pochodzi z Kenii. Postanowili oni wspólnie wznieść toast za spotkanie i tak się zaczęła ich przyjaźń. Jakiś czas później podróżnik dostał od Kenijczyka zaproszenie na jego ślub, postanowił więc polecieć do Afryki i przejechać ją autostopem.
Nasz gość pokazał ciekawe zdjęcia z podróży i opowiadał fascynujące anegdoty o afrykańskich krajach i plemionach je zamieszkujących. Pozwoliło to nam bardziej zrozumieć kulturę tego kontynentu. Szymon unaocznił nam, że nie warto wierzyć we wszystkie stereotypy dotyczące Afryki. Wspomniał również o problemie Eboli.
Na koniec wszyscy chętni zadali podróżnikowi pytania, na które ten chętnie odpowiedział. Pytano o wodę, architekturę, a także o plany na następne wyprawy.
Większości obecnych w auli spotkanie się podobało.

Następne – 29 listopada br. o godz. 17.00. Zapraszamy.

Małgorzata Królska 1C LO

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na kolejne spotkanie Piątkowskiego Klubu Odkrywców i Reporterów, którego gościem będzie Szymon Antkowiak, podróżnik, pisarz i filmowiec. Miłośnik przygód i wędrowania po świecie autostopem. Pewnego dnia otrzymał on zaproszenie na wesele w samym środku Afryki – Togo. Jak do tego doszło i co z tego wynikło przedstawi we wtorek, 30 października o godz. 17 w auli XV Liceum Ogólnokształcącego na Os. Bolesława Chrobrego 107.

Szczególnie serdecznie zapraszamy redaktorów i opiekunów szkolnych gazetek z piątkowskich placówek oświatowych oraz wszystkich miłośników przygód i podróży.

Skip to content