Koncert Wiosenny 2018

XV Liceum Ogólnokształcące im. Wiktora Degi na poznańskim Piątkowie to placówka, dla której jednym z istotniejszych elementów procesu wychowawczego jest tworzenie tradycji szkoły i jej podtrzymywanie. Do takich tradycji należy m.in. organizowany od lat zarówno przez młodzież gimnazjalną, jak i licealną Koncert Wiosenny. Tegoroczny koncert pod hasłem „Coś się kończy, coś się zaczyna” odbył się w auli XV LO w czwartek 7 czerwca o godzinie 18.

Już od 16.30 na szkolnych korytarzach widać było zbierających się organizatorów. Mieli dużo do przygotowania – ostatnie próby, charakteryzacja, makijaż, scenografia, a poza tym loteria fantowa oraz kawiarenka zorganizowane jako imprezy towarzyszące przez Radę Rodziców Gimnazjum nr 11.
O 18.00 drzwi do szkolnej auli otworzyły się i do uszu zebranych w holu gości doleciały łagodne dźwięki fortepianu, na którym przygrywała uczennica klasy II  gimnazjum Natalia Lis. Po chwili publiczność, która w tym czasie zdążyła zająć miejsca, powitali prowadzący całą imprezę Weronika Kowalewska i Maksymilian Cieśla, zapraszając na scenę licealny zespół rockowy Free Beer w składzie: Lena Starczewska, Michał Janas, Łukasz Skrzypczyński, Damian Żak. Później zaśpiewali jeszcze gimnazjaliści: Gabriela Molata, Bartosz Fintzel, Maja Nowaczyk i Wiktoria Jeske oraz licealistka Anna Bródka. Zatańczyła także uczennica gimnazjum Martyna Jezierska.
Koncerty Wiosenne to nie tylko muzyka. Na scenie zawsze występują młodzi aktorzy, grając w przedstawieniach, do których scenariusze piszą ich koledzy. Tym razem publiczność zobaczyć mogła trzy formy teatralne: skecz „Titanic”, groteskę opowiadającą
o tym, do czego prowadzi palenie oraz realistyczną scenę wspomnieniową „Życie Leny”, w których zagrali uczniowie klas II i III gimnazjum.
Gwoździem programu okazał się taneczny występ gimnazjalistki Małgorzaty Budzińskiej oraz jej turniejowego partnera Kacpra Kasprzyka. Oboje są mistrzami tańca towarzyskiego, a ich pokazy są zawsze ucztą dla oczu publiczności.
Podczas przerwy atrakcją dla wszystkich zgromadzonych – zarówno występujących, jak i oglądających – stały się loteria fantowa i kawiarnia. Zapach upieczonych przez młodzież ciast unosił się ponad holem i docierał aż do szkolnego ogródka, w którym można było nacieszyć się piękną pogodą. Do stoiska z fantami ustawiła się bardzo długa kolejka, a przy rozpakowywaniu paczek śmiechu było co niemiara. Wszyscy mieli nadzieję na wygraną w głównym losowaniu, więc goście kupowali po kilka losów.
Nasze doroczne koncerty są wydarzeniem, na które czeka cała społeczność szkolna. To dla nas świetna okazja do zdobycia doświadczenia w organizacji imprez, do artystycznego wyżycia się, a przede wszystkim do pobycia razem i do świetnej zabawy. Już dziś zapraszamy za rok!

Redakcja „Głosu Gimnazjalisty G11”
Fot. – Wiktoria Garczarek

 

Skip to content