Konkurs Poezji i Piosenki Irlandzkiej

Właśnie odbyła się  XV edycja Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej. Jest to prestiżowe wydarzenie dla wszystkich uczących się języka angielskiego i zainteresowanych kulturą irlandzką. Konkurs był organizowany przez poznańską Szkołę Języków Obcych Program oraz Irlandzką szkołę językową The North West Academy of English z Derry w Irlandii. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Pani Ambasador Irlandii Emer O’Connell, która swoją obecnością uświetniła finał konkursu.
Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i finałowego. Z etapu szkolnego do rejonowego z naszej szkoły przeszły dwie osoby: Klaudia Smelkowska i Arkadiusz Molęda. W etapie rejonowym brało udział ponad 140 uczniów ze szkół poznańskich i z całej wielkopolski. Nasza uczennica, Klaudia Smelkowska, zakwalifikowała się w swojej kategorii do finałowej dziesiątki uczestników i wzięła udział w uroczystej gali, która odbyła się dzisiaj w auli Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza przy ul. Solnej.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, dzięki czemu publiczność spędziła piękne chwile słuchając wierszy i ballad z Zielonej Wyspy. Wszyscy uczestnicy byli bardzo utalentowani, co podkreślała w swoim wystąpieniu pani ambasador Emer O’Connell, jak również jury konkursu, w składzie którego byli: pani Katarzyna Lisiewicz – anglistka i dyrektor szkoły Program, pomysłodawczyni konkursu, pan John McGowan dyrektor szkoły The North West Academy i pan Łukasz Chrzuszcz – aktor Teatru Polskiego i założyciel szkoły aktorskiej STA.
Mimo, że Klaudii nie udało się wygrać nagrody głównej, gratulujemy jej serdecznie wspaniałego wystąpienia oraz, że tak daleko zaszła. Mamy nadzieję, że sukces Klaudii zainspiruje naszych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego konkursu już za rok. Serdecznie zapraszamy. Zainteresowani już mogą się dowiadywać o szczegóły u swoich anglistek.

Skip to content