Książki na receptę

Nasza szkoła stawia na czytelnictwo. Misją grupy, która w tym roku rozpoczęła działalność pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) było propagowanie zamiłowania do książek w społeczności lokalnej, w tym zachęcanie do czytelnictwa młodszego odbiorcy.
Chętne do wspólnych działań były w tym roku szkolnym dzieci z Przedszkola nr 35 im. Króla Maciusia Pierwszego w Poznaniu, które wraz z opiekunem, p. Izabelą Kowalską, przystąpiły do projektu. We współpracy nie przeszkodziła nawet pandemia korona wirusa, gdyż grupie licealistów udało się zorganizować kilka spotkań czytelniczych online (nagrania filmowe i spotkanie online na żywo).
Na warsztat  literacki wzięliśmy znaną wszystkim poezję Tuwima i Brzechwy, która stała się wdzięcznym materiałem do pracy. Klub czytelniczy naszej szkoły pomyślał także o licealistach. W ramach akcji czytelniczej uczniowie przygotowali listę Książek na receptę, bo przecież lektura może być dobra na wszelkiej dolegliwości i zły humor.
Działania czytelnicze realizowane w ramach projektu PoczytajMy (CEO) przyniosły uczniom i opiekunom wiele radości satysfakcji. Pozwala to wysnuć podsumowującą opinię – to nie koniec naszych starań propagujących czytelnictwo!

Klub czytelniczy

XV LO w Poznaniu

Skip to content