Na szage przez świat – gra miejska

31 stycznia 2019 r. grupa uczniów z klasy IIc naszej szkoły, której opiekunem był pan prof. Wiesław Zdziabek, uczestniczyła w Grze Miejskiej pod tytułem „Na Szage przez świat” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Na Szege oraz Studenckie Koło Naukowe Sekcja Geograficzno-Krajoznawcza działające na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Temat gry były miejsca, wydarzenia, sławni ludzie i podróżnicy związani z Poznaniem, a jej celem przybliżenie uczestnikom wiedzy o historiach i wydarzeniach i wyprawach związanych z mieszkańcami naszego miasta. Uczestnicy Gry poruszali się między wyznaczonymi Punktami Kontrolnymi i wykonywali przygotowane zadania.
Bardzo miło nam zakomunikować, że grupa naszych uczniów zajęła I miejsce. Otrzymaliśmy dyplom, książkę „Podróże poznaniaków”, każdy uczestnik otrzymał kolorowy kalendarz ścienny i numer „Kontynentów”. Główną nagrodą jest wycieczka dla całej klasy do Bramy Poznania.

 

26 lutego  2019 r.  uczniowie  z klasy IIC udali się na ekspozycję  Bramy Poznania ICHOT –  pierwszego w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, które przy pomocy nowych technologii łączy historię  dziejów katedralnej wyspy, rozwoju miasta Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego.  Wycieczka była  nagrodą za zajęcie I miejsca w Grze Miejskiej pod tytułem „Na Szage przez świat” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Na Szage oraz Studenckie Koło Naukowe Sekcję Geograficzno-Krajoznawczą działające na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
Uczniowie mieli możliwość wysłuchania  multimedialnej opowieści o historii i dziedzictwie Ostrowa Tumskiego i o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków. Zobaczyli przeszłość ukazaną przez pryzmat sukcesu, osiąganego mimo niejednokrotnie trudnych okoliczności, oraz skuteczności działania wspólnoty związanej z poznańską wyspą, wspólnoty budującej własną teraźniejszość i przyszłość.

Skip to content