Na szage przez świat – gra miejska

31 stycznia 2019 r. grupa uczniów z klasy IIc naszej szkoły, której opiekunem był pan prof. Wiesław Zdziabek, uczestniczyła w Grze Miejskiej pod tytułem „Na Szage przez świat” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Na Szege oraz Studenckie Koło Naukowe Sekcja Geograficzno-Krajoznawcza działające na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Temat gry były miejsca, wydarzenia, sławni ludzie i podróżnicy związani z Poznaniem, a jej celem przybliżenie uczestnikom wiedzy o historiach i wydarzeniach i wyprawach związanych z mieszkańcami naszego miasta. Uczestnicy Gry poruszali się między wyznaczonymi Punktami Kontrolnymi i wykonywali przygotowane zadania.
Bardzo miło nam zakomunikować, że grupa naszych uczniów zajęła I miejsce. Otrzymaliśmy dyplom, książkę „Podróże poznaniaków”, każdy uczestnik otrzymał kolorowy kalendarz ścienny i numer „Kontynentów”. Główną nagrodą jest wycieczka dla całej klasy do Bramy Poznania.