Obóz integracyjny klas pierwszych – Straduń 2016

Początek roku szkolnego to tradycyjnie dla klas pierwszych XV LO im. W. Degi w Poznaniu wyjazd integracyjny do miejscowości Straduń. Celem dwudniowego wyjazdu było zintegrowanie uczniów w poszczególnych zespołach klasowych, jak również całej społeczności klas pierwszych w roku szkolnym 2016/2017.
W pierwszy dzień realizowane były zajęcia integracyjne, w trakcie których klasy pod opieką wychowawców spotkały się z psychologiem szkolnym i wspólnie wykonywały zadania pomagające wzajemnie się poznać. Oprócz zajęć integracyjnych miały miejsce również nocne podchody.
Drugi dzień wyjazdu to dalszy ciąg zajęć integracyjnych pod opieką psychologa szkolnego oraz rozgrywki piłki plażowej pomiędzy reprezentacjami poszczególnych klas. Tę konkurencję wygrała klasa IB, na drugim miejscu uplasowała się klasa Id, a trzecie miejsce zajęła klas IA.
Po obiedzie wszyscy uczestnicy wraz z nauczycielami spotkali się na wspólnym pamiątkowym zdjęciu. Odbył się również „bieg na orientację”. Każda z klas przed wyjściem w trasę otrzymała zestaw map, na których zaznaczone były punkty. Wszystkie z zaznaczonych punktów należało odnaleźć w terenie i spisać kod literowy, którym były oznaczone. Oczywiście w trakcie biegu nawiązała się rywalizacja pomiędzy poszczególnymi klasami, ponieważ w grę wchodziło nie tylko odnalezienie wszystkich punktów, ale również pokonania całej trasy przez grupę w jak najkrótszym czasie. Rywalizację wygrała klasa IB, drugie miejsce zajęła klas ID, trzecie – klasa IA. Wszystkim klasom gratulujemy zaciętej walki i wielkiego zaangażowania, bo przecież najważniejsza w tym wszystkim była wspaniała zabawa.
W godzinach wieczornych odbyło się tradycyjne ognisko, na którym prezentowały się poszczególne klasy w formie krótkich scenek teatralnych. Po zaprezentowaniu się wszyscy przystąpili do wspólnego biesiadowania przy ognisku z tradycyjną pieczoną kiełbasą. W czasie ogniska nastąpiło również podsumowanie zajęcia integracyjne. Około godziny 20 pełni optymizmu i wspomnień uczestnicy wyjazdu integracyjnego klas pierwszych XV LO opuścili ośrodek wypoczynkowy i powrócili autokarami do Poznania.

Skip to content