Szlachetna Paczka 2018

W sobotę 12 grudnia dostarczyliśmy paczki dla pani Moniki i jej dwóch córeczek do magazynu „Szlachetnej Paczki”.  Wolontariusze przewieźli paczki do mieszania dziewczynek i ich mamy. Wnieśli paczki do domu, porozmawiali z obdarowaną przez nas Panią oraz rozpakowali razem prezenty.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy dotarliśmy do Pani Moniki, dziewczynki spały. Nie obudził ich nawet hałas wnoszenia 47 paczek przez wolontariuszy. Pani Monika natomiast stała i zakrywała rękami twarz, niedowierzając w to, co widzi. Gdy wnieśliśmy ostatnią paczkę rozpoczęło się rozpakowywanie. Pani Monika bardzo wzruszona, że wszystko jest dla niej zaczęła rozpakowywać paczki. Bardzo się ucieszyła widząc platformę do wózka. W pewnym momencie najpierw obudziła się Wiktoria, a potem Maja. Dziewczynki nie wiedziały do końca, co się dzieje w ich domu, lecz już po chwili z radością odpakowywały wózeczki, lalki, zakładały spódniczki, sukienki i czapki zimowe, wszystko na raz! JNastępnie miś i lalka znalazły swe miejsca we wspaniałych nowych wózkach. Gdy podaliśmy Pani Monice perfumy, które były prezentem dla niej, nieśmiało je wzięła i oglądała. To było po prostu piękne i niezwykle wzruszające! Dzielna wytrwała Pani Monika, małe mieszkanko, dwie piękne córeczki i całe mnóstwo paczek, które wywołały niewyobrażalną radość w tej rodzinie i sprawiły, że poczuła, że ma wokół siebie wspaniałych, życzliwych, chcących nieść pomoc ludzi.

Kilka słów od wolontariuszki „Szlachetnej Paczki”:

Chciałabym bardzo serdecznie i z całego serca podziękować za wspaniałe paczki! Pani Monika dostała tyle wspaniałych rzeczy. Dziękuję za kurtki dla dziewczynek, sukienki, sweterki, skarpetki, misie, lalki, całe mnóstwo jedzenia, chemii i kosmetyków, wózki dla lalek, platformę i wiele innych rzeczy! Dla mnie przekazanie Waszych paczek było wspaniałe. Trud związany z wnoszeniem, potem z rozpakowaniem oraz rozlokowaniem niesamowicie dużej ilości rzeczy, małych problemów ze złożeniem spacerówki i na końcu uśmiech na twarzach całej Rodziny to dla mnie wspaniały, bezcenny prezent. Życzę spokojnych, zdrowych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz takiej ogromnej radości przez cały rok, jaką wywołała pomoc od Państwa dla Pani Moniki. Dziękuję raz jeszcze i Wesołych Świąt!

26 listopada 2018

W tym roku rodziny i osoby samotne, które potrzebują pomocy, zostaną obdarowane po raz osiemnasty. My, czyli XV LO i Gimnazjum przygotowujemy Szlachetną Paczkę szósty raz. W ubiegłym roku zawoziliśmy dary do rodziny mieszkającej w Murowanej Goślinie. Przygotowana przez nas paczka była ogromna, a ludzie którym ją przygotowaliśmy byli wzruszeni i wdzięczni, nie mogąc uwierzyć w to, co się stało.

Teraz, jak zapewne wiecie, przygotowujemy paczkę dla Pani Moniki (35l.) i jej małych córeczek bliźniaczek: Mai i Wiktorii. Maja ma obniżone napięcie mięśniowe w wyniku niedotlenienia mózgu w trakcie porodu. Dopiero niedawno zaczęła samodzielnie stawiać pierwsze kroki oraz gaworzyć. Rodzina utrzymuje się z zasiłków oraz świadczenia pielęgnacyjnego, a po odliczeniu kosztów na mieszkanie i opłat za żłobek i leki, pozostaje jej ok. 127 zł na osobę. Najważniejsze potrzeby, jakie wymienia pani Monika, to żywność i ubrania dla córek, szczególnie dlatego, że zbliża się zima. Prosi także platformę do wózka dziecięcego, aby mogła jeździć na rehabilitację czy do lekarza z córeczkami.

Zapraszamy do włączenia się do akcji. Dary zbieramy jeszcze przez 9 dni. Szczegółowych informacji udzielają koordynatorki akcji w szkole: pani prof. Katarzyna Kiszka i Katarzyna Sobek.

Skip to content