Wielkopolski Nauczyciel Roku

Nauczyciel z naszej szkoły laureatem konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku
27 września w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala konkursu Wielkopolski Nauczyciel Roku. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie laureatów konkursu znalazł się pan Wiesław Zdziabek – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w XV Liceum Ogólnokształcącym.
Pan Wiesław Zdziabek jest autorem ponad czterdziestu publikacji – w tym podręczników szkolnych, programów nauczania oraz książek popularnonaukowych. Ponadto jest organizatorem projektu edukacyjnego pod tytułem Poznańskie Centrum Edukacji Historycznej dla Gimnazjalistów oraz redaktorem i autorem własnej strony internetowej pod tytułem Materiały edukacyjne do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie, dostępnej pod adresem: www.e-historia.com.pl, do odwiedzenia której gorąco zachęcamy.
W pracy dydaktycznej dużo uwagi poświęca rozwijaniu zamiłowania do czytelnictwa. W tym celu, między innymi, napisał program kursu technik skutecznego uczenia się oraz opracował tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika „Mówią Wieki”.
Pan Wiesław Zdziabek, jako pierwszy nauczyciel z Poznania, otrzymał przyznawany przez ministra oświaty, a wręczany przez prezesa rady ministrów, honorowy tytuł Profesora Oświaty.

http://www.gloswielkopolski.pl/edukacja/g/nagrodzono-szkole-i-nauczyciela-roku,12524172,25714690/

 

Skip to content