Warning: session_start(): open(/tmp/sess_3253cd6a27bb69b9e400252027fe76e3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /wp-content/plugins/wp-social-feed/social-feed-by-arrowplugins.php on line 29

Warning: session_start(): open(/tmp/sess_3253cd6a27bb69b9e400252027fe76e3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /wp-content/plugins/wp-social-feed/social-feed-by-arrowplugins.php on line 29

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /tmp) in /wp-content/plugins/wp-social-feed/social-feed-by-arrowplugins.php on line 29
Wizyta uczniów z zagranicy | XV Liceum Ogólnokształcące

Wizyta uczniów z zagranicy

W poniedziałek 14 listopada odwiedziło naszą szkołę czworo uczniów z zagranicy. W spotkaniu z nimi mieli okazję wziąć uczniowie klas 1B, 1C oraz 2B. Mamim z Tajlandii, Adele z Norwegii, Antonia z Chile oraz Fatih z Turcji przyjechali do Polski pod koniec sierpnia za pośrednictwem organizacji AFS. Są to rówieśnicy naszych uczniów, którzy mieszkają u polskich rodzin i uczęszczają do polskich szkół średnich. Ich pobyt potrwa cały rok szkolny. Uczniom tym towarzyszyli dorośli wolontariusze: pan Guillaume z Francji oraz Polka – pani Emilia.
Podczas spotkania nasi goście przedstawili prezentacje o swoich krajach oraz opowiedzieli o swoich doświadczeniach w poznawaniu polskiej kultury i języka. Była to wspaniała okazja dla uczniów XV LO do rozmowy w języku angielskim. Niektórzy nawet wymienili się kontaktami, a ze względu na to, że dwoje z naszych gości mieszka w okolicach Poznania, jest szansa na kontynuację tych znajomości.
Organizacja AFS Polska oferuje uczniom wyjazdy za granicę na trymestr, semestr lub cały rok szkolny. Można również we współpracy z AFS przyjąć ucznia jako rodzina goszcząca. Uczniowie mają też możliwość zostać wolontariuszami towarzyszącymi przebywającym w Polsce zagranicznym nastolatkom. W każdym z tych przypadków zdobycie wyjątkowego międzykulturowego doświadczenia jest gwarantowane.

https://poland.afs.org/

Poniżej zamieszczamy wrażenia naszych uczniów z tego spotkania:

„Było super. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i bardzo ciekawie opowiadali, szczególnie podobała mi się dziewczyna z Chile. Dowiedziałam się o interesujących ciekawostkach, o których wcześniej nie miałam zielonego pojęcia. Bardzo fajna lekcja i mam nadzieję, że będziemy mieli możliwość w niedalekiej przyszłości posłuchać o kulturach innych uczniów z wymiany, ponieważ to spotkanie było miłym doświadczeniem .”

„Bardzo mi się podobało. Dowiedziałam się ciekawych oraz nowych rzeczy o krajach, z których przyjechali nasi goście. Byli bardzo mili oraz przyjaźnie nastawieni. Z ogromną chęcią i zaciekawieniem ich się słuchało.”

„Uważam, że dzisiaj było naprawdę fajnie. Takie zajęcia są potrzebne, ponieważ pokazują nam kulturę innych krajów. Bardzo świetne przeżycie poznać rówieśników z innymi doświadczeniami od nas. Mam nadzieje, że kiedyś znowu przyjdzie do nas jakaś grupka ludzi na taką „wymianę”. Fajnie się patrzy jak inni chcą poznać naszą kulturę i tradycje. Uświadamia mi to trochę, że na co dzień nie doceniam tego, co mam w tym kraju. A i organizacja też była w porządku, te prezentacje świetnie wykonane. Szkoda tylko, że tak mało czasu było.”

„Podobało mi się bardzo. Było to dla mnie coś nowego, ponieważ w szkole podstawowej nie było takich spotkań. Twierdzę, że miło jest posłuchać języka angielskiego na żywo od osoby, która posługuje się nim na co dzień.”

„Było superancko!. Moim zdaniem takie lekcje są rozwijające.”

Skip to content