Wyjazd integracyjny 2018

W dniach 6 -7 września 2018 roku w miejscowości Chomiąża Szlachecka, położonej na terenie Ziemi Pałuckiej, odbył się tradycyjny dla naszej szkoły obóz dla wszystkich klas pierwszych XV LO im. W. Degi w Poznaniu. Celem dwudniowego wyjazdu było zintegrowanie uczniów w poszczególnych zespołach klasowych, jak również całej społeczności klas pierwszych.
W ramach zajęć integracyjnych, klasy wraz z wychowawcami, spotkały się z pedagogiem  szkolnym i wspólnie wykonywali wiele zadań, pomagających wzajemnie się poznać. Jednym z nich było stworzenie pracy plastycznej, której tytuł brzmiał: „ Co lubię i czego nie lubię”. Następnie wszyscy uczniowie prezentowali swoje postery na forum klasy. W ramach zajęć integracyjnych rozegrane zostały również mecze piłki siatkowej pomiędzy reprezentacjami poszczególnych klas. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1b, drugie – 1c, trzecie – 1a.
Oprócz zajęć integracyjnych odbyły się również zajęcia zaproponowane przez obsługę ośrodka wypoczynkowego, którego byliśmy gośćmi. Uczniowie i nauczyciele mogli samodzielnie przygotować chleb do upieczenia oraz „ubić” masło, które wszystkim  później bardzo smakowało. Poza tym młodzież miała okazję zapoznać się z kulturą i obyczajami Ziemi Pałuckiej, a nawet spróbować lepić naczynia z z gliny.
Wieczorem, w drugim dniu wyjazdu integracyjnego, odbyło się tradycyjne ognisko, na którym prezentowały się poszczególne klasy w formie krótkich scenek teatralnych. Po zaprezentowaniu się, wszyscy przystąpili do wspólnego biesiadowania przy ognisku z piosenką i gitarą oraz tradycyjną pieczoną kiełbasą. I tak, po dwudniowym pobycie, uczestnicy wyjazdu integracyjnego klas pierwszych XV LO, naładowani pozytywną energią do dalszego działania wrócili autokarami do Poznania.

Skip to content