Wyprawy do Afryki

Wtorkowym popołudniem (19 XII br) w udekorowanej świątecznie auli szkoły zebrali się pasjonaci podróży oraz ci, którzy chcą wiedzieć więcej o dalekim świecie, aby wysłuchać opowieści podróżnika, wędrowca, niezwykłego człowieka – Dominika Szmajdy.
Przez godzinę mogliśmy wraz z naszym gościem zwiedzać lasy deszczowe w dalekim Kongu, przedzierać się wraz z nim przez gąszcz lian i brodzić w strumieniach. Obejrzeliśmy doskonałej jakości zdjęcia oraz film nagrany podczas wizyt w wioskach plemion żyjących z dala od cywilizacji. Dowiedzieliśmy się, czym jest maniok, dlaczego Kongijczycy chodzą w japonkach i co odróżnia lasy deszczowe od polskich puszczy.
Po prelekcji mogliśmy zadawać pytania, a tych było niemało. Gdzie i kiedy wybiera się teraz pan Dominik, jak ładuje się telefon w dżungli, co zrobić, aby nie zachorować na malarię i w ilu językach mówią Afrykańczycy…
Niezmiernie miłą niespodzianką były rozdane w prezencie na koniec przez redaktora naczelnego „Echa Piątkowa” – p. Waleriana Ignasiaka – albumy „Piatkowskie ABC”.

 

Skip to content