Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Dzień zakończenia roku szkolnego w naszej szkole był wyjątkowy nie tylko dlatego, że po wielu miesiącach mogliśmy przekroczyć próg budynku, by spotkać się z wychowawcami i odebrać z ich rąk świadectwa. Drugim powodem była okazja, by osobiście spotkać się z  Panią Dyrektor Grażyną Lach, która przez ostatnie dwie kadencje z wielkim zaangażowaniem pełniła w naszej szkole funkcję dyrektora. W tych niecodziennych okolicznościach nie zapomnieliśmy o tym, by podziękować w imieniu wielu roczników za trud włożony w prowadzenie tak dużej szkoły, wielką dbałość o jej piękny wygląd, a także ogromne zaangażowanie w nauczanie i wychowywanie młodzieży. Podczas spotkania nie zabrakło wielu ciepłych słów i wzruszeń, które zawsze są dowodem nie tylko sympatii, ale też przywiązania zarówno do ludzi, jak miejsca pracy. Naszą wizytę zakończyliśmy wręczeniem Pani Dyrektor bukietu kwiatów, do którego dołączyliśmy serdeczne życzenia zdrowia i powodzenia. XV Liceum Ogólnokształcące o Pani nie zapomni!

List od Pani Dyrektor Grażyny Lach

Drodzy Uczniowie!

Piszę do Was w bardzo radosnych okolicznościach, ponieważ kończy się kolejny rok szkolny i zaczynają upragnione wakacje. Dzisiaj odbyło się posiedzenie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej i zapadły ostateczne decyzje dotyczące Waszej edukacji. Uzyskane w nauce i zachowaniu oceny stanowią  nagrodę za Wasz całoroczny wysiłek. Gratuluję Wam osiągnięć i tych dużych, i tych mniejszych, bo one także zasługują na szacunek i uwagę.  Proszę, żebyście korzystając z wakacyjnej swobody, pamiętali o zasadach bezpieczeństwa, wrócili do szkoły głodni wiedzy a także  wypoczęci , byście mogli pełni sił, energii i zapału ruszyć do dalszej pracy. Będą na Was  czekać Wasi nauczyciele i nowy dyrektor szkoły. To z nimi będziecie wspólnie planować Wasze kolejne sukcesy w nowym roku szkolnym. Wszystkim życzę udanych, pełnych wrażeń wakacji. Mam nadzieję, że przeżyjecie niezapomniane chwile, poznacie interesujących ludzi i nawiążecie nowe przyjaźnie.

Żegnając się z Wami, proszę, bądźcie wrażliwi i otwarci na ludzi, wymagajcie od siebie, nawet gdy inni od Was nie będą wymagali, a na pewno wszyscy dojdziecie do upragnionego celu. Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne siły. Nie zrażajcie się niepowodzeniami, bo są one częścią edukacji. Pamiętajcie, że wokół macie dorosłych, których zawsze możecie poprosić o pomoc. Warto słuchać ich rad, rozmawiać, nie dąsać się, że czegoś zabraniają. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętajcie, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia, że nie musicie być we wszystkim najlepsi, ale jeżeli będziecie coś robić, to róbcie to najlepiej jak potraficie, że dorosłym się jest wtedy, kiedy bierze się odpowiedzialność za swoje decyzje.

Życzę Wam, niezależnie od tego kim zostaniecie w przyszłości, samych mądrych i przemyślanych decyzji. Życzę szkoły przyjaznej, twórczej, opartej na prawdziwych wartościach, kultywującej polskie i europejskie tradycje, a zarazem nowoczesnej i otwartej na potrzeby drugiego człowieka. Szkoły, która potrafi nauczyć i odpowiednio zmotywować, która wzbogaci Waszą wiedzę i zapewni  życiowy sukces.   

Grażyna Lach

Skip to content