Zakończenie roku szkolnego klas trzecich – kwiecień 2022

29 kwietnia br. w szkolnej auli XV LO miała miejsce wyjątkowa uroczystość. 161 Abiturientów otrzymało z rąk dyrektora, p. Ryszarda Pyssy, świadectwa ukończenia szkoły. Zanim jednak to nastąpiło, dwoje konferansjerów (Wiktoria Soroczyńska i Mateusz Durski) poprosiło o głos: dyrektora p. Ryszarda Pyssę, przedstawiciela Rady Rodziców p. Małgorzatę Ludek, przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szymona Twardonia i… samych Abiturientów, których reprezentowali Kaja Klim i Maciej Smoczyk. Obok słów podsumowań i wyróżnień nie zabrakło wielu wspomnień. Niejednej osobie siedzącej w auli łza zakręciła się w oku i trudno się dziwić, skoro uroczystość o takim charakterze jest nie do powtórzenia.

Za sprawą pań polonistek (p. Aneta Topolewska i p. Anna Kryńska) cała akademia została przygotowana w metaforze morskich symboli, które ubogaciły również samą scenografię urządzoną przez uczennice Maję Dąbrowską i Wiktorię Paluszek. Dzięki takiej konwencji artystycznej konferansjerzy kilkukrotnie zaprosili na scenę dość znaczące postacie, które chciały drogim Maturzystom przekazać kilka życiowych mądrości. Nie zabrakło więc samej pani Kapitan statku, Filozofa, Majtka, a nawet Złotej Rybki. W bohaterów wcielili się kreatywni uczniowie z kl. 3E_P pod wodzą p. Anny Kryńskiej.

Wśród wspomnianej grupy Abiturientów z sześciu klas trzecich znalazła się spora liczba uczniów o najwyższych notach. Tym licealistom dyrektor p. Ryszard Pyssa wręczył świadectwa z wyróżnieniem w pierwszej części uroczystości. Należy również dodać informację o jeszcze jednej, bardzo ważnej, nagrodzie. Za najlepszą średnią wyróżnienie od Rady Rodziców wraz z bonem pieniężnym otrzymała Gabriela Molata.

Częścią, która wzbudziła najwięcej emocji, były wystąpienia Wychowawców, którzy tego dnia podsumowywali trzyletnią współpracę ze swoimi klasami, ale przede wszystkim przemawiali do swoich Wychowanków po raz ostatni. Nie zabrakło więc słów wsparcia, podziękowań i zapewnień, że zawsze mogą liczyć na swoich nauczycieli, nawet jeśli od tego dnia przestają być uczniami XV LO.

W myśl zasady, że żadna ważna uroczystość nie może zaistnieć bez dobrej muzyki, organizatorzy zadbali o kilka niespodzianek muzycznych. Na scenie zaprezentowała się maturzystka Anna Ludek z sentymentalnym utworem z repertuaru Beaty Kozidrak, Oksana Sipowicz z energicznym przesłaniem, aby nie bać się marzyć i działać i… p. Piotr Goździewicz, który wzruszył wszystkich Abiturientów swoją grą na pianinie i świetnym wokalem. Dźwięków pianina nie zabrakło także w trakcie rozdawania samych świadectw, a zadbała o to Oksana Sipowicz. Akademię zwieńczył również symboliczny dźwięk dzwonka, a o ten punkt programu zadbała znana ze swojej troski o uczniów p. Renata, za co dziękujemy.

Nad całością uroczystości od strony technicznej czuwali uczniowie: Agata Maizner, Artur Grześkowiak i Gracjan Peil, którzy, co należy podkreślić, po raz pierwszy zmierzyli się z tak wymagającym zadaniem i poradzili sobie znakomicie.
Drogich Maturzystów, Absolwentów naszej szkoły, pragniemy jeszcze raz zapewnić o pamięci i o naszym wsparciu. Życzymy szerokich przestrzeni, które pozwolą realizować się w najróżniejszych obszarach aktywności zawodowej i nie tylko.

Okręt jest bezpieczny, gdy cumuje w porcie. Ale nie po to buduje się okręty! Powodzenia!

Pracownicy XV LO

Osobne podziękowania składamy p. Michałowi Jadwiszczokowi za organizację pracy ekipy technicznej, pomoc ze sprzętem i zdjęcie wszystkich klas oraz p. Sławomirowi Bar za upamiętnienie całej uroczystości i oprawę fotograficzną.
Dziękujemy również uczennicom, które zorganizowały pomoc przy rozdawaniu świadectw oraz Mai Dąbrowskiej za wsparcie oprawy fotograficznej.

Aneta Topolewska, Anna Kryńska

 

Skip to content